• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 07:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какъв аквариум да си купя?

Започната от pipita, 18.11.2007 14:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pipita

Здравейте,

предварително се извинявам ако тази тема е дискутирана многократно.

Искам да си купя аквариум, но нямам никакви знания в тази насока. Засега не искам да влизам в много детайли и съм се спряла на готов аквариум (всичко на куп). Ще се радвам ако ми дадете някаква насока към производител и магазини.

Засега конкретно съм се спряла на тези две предложения:

http://www.bg-pet.com/Fish/Aquariums/professional60.htm
http://www.bg-pet.com/Fish/Aquariums/Eheim/bay.htm (103 литровия)

Моля дайте съвет към кой от горните два модела да се насоча. Също така приемам предложения за други модели/марки в този диапазон 70-100литра.

Благодаря

winnerkn

Колкото по-голям, толкова по-лесно се подържа. :-P

islander

Цитат на: winnerkn - 18.11.2007 15:52
Колкото по-голям, толкова по-лесно се подържа. :-P

Напълно подкрепям това мнение. Изводът е ясен.

pipita

А като фирма производител какво да търся?

Благодаря.

panchopan

18.11.2007 17:21 #4 Last Edit: 18.11.2007 18:10 by panchopan
Зарежи фирма производител.
Копуваш си максимално големия аквариум, който можеш да си позволиш.
Мислиш за 3 неща:

1. Дължина -според какви лампи има на пазара: 60, 90, 150см
2. Обем - от това зависи колко скъп филтър трябва да си купиш
3. Височина на аквариума - от това зависи дебелината на стъклото и съответно цената на самия аквариум. Гледаш да е до 50см защото иначе се обслужва трудно.

Всичко друго се оправя в движение.
Та решаваш го това и отиваш при някой стъклар ако не държиш много на качеството на изработката. Или отиваш в Аквадизайн или при * и си го поръчваш.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

ata_nas

За известен период от време чети секцията "Предлагам" и ще видиш какви аквариуми се предлагат там и на какви цени. Не за друго, а за да имаш база за размисъл и сравнение!
Желая успех!

exorsist

Първо кажи откъде си ?
После някой ще те опъти откъде да пазаруваш
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

pipita


exorsist

В Бургас в Бриколажа тези аквариуми бяха по-евтини от това което пише тук но цените бяха без шкафовете.Не ти пречи да видиш и в софииските Бриколаж-и единият е в Люлин а другия на Цариградско ако не се лъжа
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

borislav

В пловдивския Бриколаж са с шкафове.Готов аквариум на Ехайм, според мен е едно добро решение, за хора с по-малко познания и като цяло не е поскъпо от това да си ги вземаш отделно нещата.Успех!
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

MeTogu

pipita ако си начинаеща си вземи нещо около 30 литра с аераторче и малко нагревателче,някакви живородки и 1-2 растеница.Опитай се да се грижиш за тях известно време и тогава си вземи нещо по-голямо.А ако не си начинаеща би трябвало да знаеш какво искаш.Този 103 литровия изглежда добре.Но не е ли скъпичак?!  :-[
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

ico

За начинаещи стотина литра най-добре 8-) Пък хора без опит... в 30 литра може да си гледат хамстери, за да няма много разочарования.  ;-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

panchopan

Хора, как може да съветвате някой да си купи 30л аквариум !!! В съд под 60л не може да се образува екосистема.
Ами че това е невъзможно за поддръжка. Постоянно трябва да му баеш отгоре и се превръща в пълен тормоз!

Аз като начинаещ затова си взех 260л аквариум за да е по-лесно за подръжка. И за секунда не съжалявам. Ако имах повече пари и по-голям щях да си взема.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

миа

Цитат на: panchopan - 19.11.2007 10:02
Постоянно трябва да му баеш отгоре и се превръща в пълен тормоз!



така ли аз не чувствам аквариума да ми е в тежест.10 литровия беше къде -къде по зле!

MeTogu

Всеки според възможностите!Не се изхвърляй толкова panchopan.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

41917

Публикации: 0
Прегледи: 2330

25761

Започната от a__andreew


Публикации: 5
Прегледи: 5749

26110

Публикации: 1
Прегледи: 1907

11080

Започната от bengan


Публикации: 3
Прегледи: 6003

24773

Публикации: 8
Прегледи: 4568