• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 10:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Имам ххх литра аквариум, какво да сложа в него?

Започната от NO CARRIER, 18.05.2009 13:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Уважеми колеги, уважаеми нови членове на форума,

Напоследък много зачестиха теми от рода на тази и форумът започна да се разводнява. От тук насетне, не пускайте нова тема, а продължавайте тази.  Когато се съберат повече смислени предложения, ще ги обособим в нещо като ръководство за начинаещи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

BatV

EТо го моя аквариум:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg517.imageshack.us%2Fimg517%2F452%2Fdsc1881v.th.jpg&hash=62e1fa99319c038a5a2cd9fdef0f43f3e3022978

100х30х50 - 150л. ,реални - 115л.

ето грунда:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg35.imageshack.us%2Fimg35%2F7858%2Fdsc1883.th.jpg&hash=f349131a42577a12ab60c5db59a8ffd63d833c5b


Засега съм купил само мангров корен - вижда се над аквариума. Чудя се кога да го сложа, вчера напълних аквариума и мисля да го потопя след 10-дена? Или сега?
Вчера сложиш Sera Аqatan, днес ще слагам Sera Nitrivec.

Растенията ще са някои от тези: Anubias , Cryptocoryne , Echindorus , Microsorum , Bacopa , Egeria Хилядолистник , Лисимахия, Явански мъх.
Аквариума не е много широк- само 30см и няма да има място за среден план а само пред и заден.
Кой растения бихте избрали и как ще ги подредите?
Благодаря!

P.S. Аквариума е за злани.

Asmodeus

Добре, аз имам въпрос.. За 70-литров арвариум колко кг грунд трябват, г/д... И тия дни трябва да отида до Дунав че е спаднал.. ама ме мързи, че ще ме отнесат комарите в Румъния.. както и да е.. та? А, приемам и други съвети =)

FHM

Цитат на: Asmodeus - 16.08.2009 19:52
Добре, аз имам въпрос.. За 70-литров арвариум колко кг грунд трябват, г/д... И тия дни трябва да отида до Дунав че е спаднал.. ама ме мързи, че ще ме отнесат комарите в Румъния.. както и да е.. та? А, приемам и други съвети =)
Груби сметки -  20кг трябва да ти стигнат за 5см дебелина на грунда

Divane

Значи..за грунда..до сега никога не съм изчислявала предварително. Отивам и си купувам един чувал към 40-45 кг и действам.Ако остане - прибирам за следващия аквариум ;)


Asmodeus

Мхм, мерси много.. това ми е мисълта щот намерих пакети с по 25 кг... а втори аквариум едва ли да има..

Divane

Цитат на: Asmodeus - 16.08.2009 20:38
Мхм, мерси много.. това ми е мисълта щот намерих пакети с по 25 кг... а втори аквариум едва ли да има..

ооо,ще има! ще има! :-D

Asmodeus

Понеже тук съм започнал да пиша, предлагам тук да продължа.. та, интересува ме как стоят нещата с дъбовите и върбовите корени, в смисъл как са с гниенето, отделянето на слузища и т.н. ...

Аз сега ще ги накисна за 2-3 дни в солена вода /след като махна кората/ и после в обикновена.

Caxapa

Доста от нас ги варят! Аз лично ги варя в солена вода. После изкисвам и като намалее отделянето на танина или там което оцветява водата ги потапям в аквата. Лично аз работя0предпочитам лозови коренища.

Asmodeus

Да де, ама проблема ми е че нямам в както да ги варя, за това мисля да ги кисна - по-продължително..

Caxapa

Преди ги варих в тенекия от сирене. Последния ьа мое щастие се побра  в една тенджера като тези на семейство ФлийнСтоун  :-D

Пламката

Цитат на: Asmodeus - 17.08.2009 20:29
Да де, ама проблема ми е че нямам в както да ги варя, за това мисля да ги кисна - по-продължително..

Имах 1 коренче подарък от jojo(за което му благодаря) Киснах го към 3 месеца,като през ден сменях водатя с вряла.Нищо не стана,корена пак изплуваше.И тъй като беше доста по-голям от тенджерите на баба,като варихме компот на село го сварих в казана :) сега си стои в аквариума.



А сега и моят въпрос.Имам 50л аквариум,който стои пълен с вода,има грунд,растения,[филтър и осветление]-Работещи около 12 часа,така е почти месец.Мисля да настаня в него гупи.Мисля да сложа около 35-40,като на 1 мъжки ще сложа по 3 женски.Добре ли ще им е?Аквариума е доста заселен с растения филтрацията е филтър Аква еди'кво'си :D 350л/ч осветление 2х15в.
Поздрави Пламката  *privet*
Има ли желание има и начин :)

Caxapa

 *spam
Това е друга тема. Но казано е  , че на литър вода отговаря приблизително сантиметър от рибката. Тоест ако средно една рибка е 4 до 5 сантиметра трябва да има 4-5 литра вода пространство само за нея. За 50 литра смятай сам  колко рибки трябва да настаниш в аквата си!  :karamse:

Пламката

Цитат на: Caxapa - 17.08.2009 20:46
*spam
Това е друга тема. Но казано е  , че на литър вода отговаря приблизително сантиметър от рибката. Тоест ако средно една рибка е 4 до 5 сантиметра трябва да има 4-5 литра вода пространство само за нея. За 50 литра смятай сам  колко рибки трябва да настаниш в аквата си!  :karamse:
Мхм...Прочетох го в 1 сайт преди малко,аз от някъде грешно съм разбрал на 1риба=1литър...Ще намаля бройката на 50%,тоест 16-20рибки мисля че ще им е добре :)
Има ли желание има и начин :)

wwladoo

Цитат на: Divane - 16.08.2009 20:05
Значи..за грунда..до сега никога не съм изчислявала предварително. Отивам и си купувам един чувал към 40-45 кг и действам.Ако остане - прибирам за следващия аквариум ;)    *offtopic Деси за теб знаем,че като мен бързо действаш със следващия аква,с тая разлика ,че твоят е като по учебник за акваристика подреден а моя е просто джунгла!Колега Asmodeus има едно скрито меню вляво,синичко едва се показва,в него има полезни съвети за начинаещи,кликни и виж пише калкулатор--кликни и на него и според размерите на аквата си ,си изчисли грунда!!!!Успех!!!Бати ти Коко се е погрижил за всичко!!!! ;-) :-)


човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

22460

Публикации: 11
Прегледи: 4949

57296

Започната от Ели


Публикации: 7
Прегледи: 3255

2743

Публикации: 13
Прегледи: 5315

46687

Публикации: 13
Прегледи: 7644

29898

Публикации: 7
Прегледи: 3708