• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 08:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Имам ххх литра аквариум, какво да сложа в него?

Започната от NO CARRIER, 18.05.2009 13:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hitsfromthebong

Значи имам неизползваем аквариум 54 литра , който искам да напълня   :-D
Колко горе-долу риби мога да сложа  грунд , растения ? Мерси предварително

gipsa

От светлината в аквариума ще избираш и растенията.А относно грунда виж изкачащато меню , там има калкулатор .

hitsfromthebong


gipsa

Разгледай добре форума и си избери .  *privet*

Асен Евгениев

Цитат на: hitsfromthebong - 09.05.2010 08:47
Мерси :) Само за рибите не разбрах ;д
Кажи какви рибки харесваш, иначе отговора за броя им в зависимост от размера им ще бъде горе-долу от 0 до 30.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Bolta

Цитат на: hitsfromthebong - 08.05.2010 20:42
Значи имам неизползваем аквариум 54 литра , който искам да напълня   :-D
Колко горе-долу риби мога да сложа  грунд , растения ? Мерси предварително
Здравей !
Предполагам аквариума ти е 60/30/30 , което мисля , че е някакъв стандартен размер .
Наскоро пуснахме такъв в действие на един приятел и му препоръчах да вземе пасаж от 10 обикновени неона и 4-5 коридораса .
Грунда - щом смяташ да гледаш растения , трябва да е поне 4-5см в предната част и назад може малко повече 6-8см. Избери си подходяща фракция , за да не се затлачва и да могат да се развиват растенията . На него му излезна около 13-14кг .
За растенията - каквито си избереш , но внимавай , че има доста претенциозни и ако нямаш опит не се заемай с тях.
Успех !  *THUMBS UP*

hitsfromthebong

Мерси много :):):):) Ааа аквариума не е толко ... 60д/45в/20ш :Х:Х:Х

kostadinov.n

Здравейте! Имам идеята да си направя аквариум с желани от мен размери, обемът му ще е 25 литра. Въпросите ми са доста и нека започна с този:
Разбрах, че стъклата на аквариума се лепят с специален силикон, другият бил отровен за рибките. Има ли си определено име този селикон?
По нататък, опита ми с акваристиката е почти нулев. Като дете съм гледал няколко пъти рибки, но не оцеляваха за дълго.
Моля дайте ми съвети като започнете от:
1.Техника-филтри, помпа за въздух, нагревател, осветление (имам идея осветлението да не е с крушки а LED-светодиодно. Може ли да навреди на растенията, ако не достатъчно ли им е???)
2.Декорация-насипване на дъното с пясък,камъчета, фигурки....имам желанието в аквариума да имаи живи растения-колко да бъдат и какви???
3.Препарати-какви препарати да си взема за водата, за рибките, за растенията?
4.Рибки-Колко и какви рибки да си взема (нека не са много скъпи и трудни за гледане), какво ще кажете за "сом чистач" и "водните охлюви"?
След като всичко е готово и аквариума вече си има обитатели как се поддържа..... как се сменя водата, чувал съм че се източва 30 % от водата и се добавя нова.
Благодаря предварително :)



Bolta

Цитат на: kostadinov.n - 03.07.2010 17:35
След като всичко е готово и аквариума вече си има обитатели как се поддържа..... как се сменя водата, чувал съм че се източва 30 % от водата и се добавя нова.
Благодаря предварително :)
Смяна на водата.

kostadinov.n

Здравейте, преди три дни стартирах 20 лтров аквариум и сега търся съвет какви и колко рибки да си взема.Растенията са ми роголистник,пистия,ричия. Моля дайте съвет като запишете вашето предложение за вид и бройка рибки от вида.
Твърдо съм решил да има 4 ред чери и 2 Анциструс.

Bolta

Към черешките и анциструсите можеш да добавиш 3-4 гупи за цвят и количеството риби се изчерпва за такъв литраж .

Lucio

 Не знам, дали на гупичките няма да им се осладят скаридките.  *CRAZY*

MeTogu

Неонки като че ли е по добре.5-6 е добро пасажче.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

hanuman

Ако аквариума не е добре залесен гупичките ще изяждат постоянно малките скариди и няма да може да се размножават. Може да пробваш и с някаква микро разбора, пак са пазажни, но са по дребни. Ще можеш да си завъдиш и скаридките.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

Similar topics (5)

3857

Публикации: 2
Прегледи: 4536

47849

Публикации: 1
Прегледи: 1707

33229

Публикации: 2
Прегледи: 4651

8275

Публикации: 6
Прегледи: 6540

29729

Публикации: 1
Прегледи: 4951