• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 10:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Имам ххх литра аквариум, какво да сложа в него?

Започната от NO CARRIER, 18.05.2009 13:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

geshi

Имам аквариум 100ина литра и искам да сложа в него само една риба.
Каква бихте ми препоръчали да е?

gradinarq77

Нещо от сорта не тези може би...

Erpetoichthys calabaricus
http://www.aquarium-guide.de/floesselaal_video.htm

Polypterus senegalus
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/q4RIdKUYfJo"; frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


geshi

Много отдавна се отказах, но все пак благодаря. Полиптеруса е лоша идея за сама риба, защото е статична.

magnit

Почти всички хищни риби, обичащи самотата, са статични и се стараят да бъдат невидими. Мирните риби от своя страна са подвижни плахи, но отглеждани самостоятелно имат нетипично поведение за вида си.
Мисля, че вместо да отхвърляш лаконично всяко предложение, няма да е зле да ни просветлиш за концепцията за този аквариум. Така все някой ще има приемливо предложение. Хубаво е по-често  да си припомняме, че този, който не знае какво иска - не получава нищо.
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

geshi

Изобщо не съм искал да прозвучи лаконично, а и има едно предложение за толкова време, така, че не е и всяко. Исках да гледам нещо различно от масово гледаните риби. Полиптеруса е рядко срещана поне в България риба, но ако му сложиш укрития за да се крие, каквото е изискването за тази риба, то винаги ще гледаш празен аквариум. Както казах отказах се от идеята,така,че благодаря за отделеното време.

The Proo

Здравейте,
След 6 годишно прекъсване обмислям завръщане към любимото хоби. Замислил съм аквариум  80х30х50- 120литра. Ще бъде изработен от колегата Giorgio_Armano. Аквариума ще бъде със стъклен капак и отгоре ПВЦ капак с 2х18W баластно осветление(достатъчно ли е това и ако не какво ще ми предложите). За дъното ще отскоча до kamani.biz и ще взема 20кг кварцов пясък. Ще съм с вътрешен филтър- Sobo FG 1204 880l/h. Нагревател 150W с термореле. Мисля да сложа корен и да взема камъни да направя нещо като пещери и т.н. Идва трудната част за мен растенията, ще съм благодарен да ми предложите катава и малко пояснение как се тори и т.н. Рибите обмислям да има крибензиси, анцитруси и  други очаквам предложения.
 

Amev

Осветлението ще ти е слабо за растения и тъмно в ъглите. Замисли се за т5 има на 75 см лампи

The Proo

Значи T5 2х36W 75см добре ли ще е и може ли да ми пратите линкове към частите баласт фасунги и т.н че не знам от кой сайт да ги търся :)

bustama

Цитат на: The Proo - 05.09.2016 15:59
Здравейте,
След 6 годишно прекъсване обмислям завръщане към любимото хоби. Замислил съм аквариум  80х30х50- 120литра. Ще бъде изработен от колегата Giorgio_Armano. Аквариума ще бъде със стъклен капак и отгоре ПВЦ капак с 2х18W баластно осветление(достатъчно ли е това и ако не какво ще ми предложите). За дъното ще отскоча до kamani.biz и ще взема 20кг кварцов пясък. Ще съм с вътрешен филтър- Sobo FG 1204 880l/h. Нагревател 150W с термореле. Мисля да сложа корен и да взема камъни да направя нещо като пещери и т.н. Идва трудната част за мен растенията, ще съм благодарен да ми предложите катава и малко пояснение как се тори и т.н. Рибите обмислям да има крибензиси, анцитруси и  други очаквам предложения.
 

Странно прозвище си избрал за форума. :-)
Кажи какви китки ще гледаш, да ти се даде по-точна насока в отглеждането. С тези дънни риби най вероятно ще е сбор от китки - средна и висока дължина на стъблото. Щото с полянковите може да не сте на едно мнение с дъните.
Слагай три лампи. Осветлението или на два или на три кръга. По-добре три лампи, да не преправяш в последствие капака.
За торовете при всеки е различно, според два фактора - светлина и со2.

The Proo

Прозвището от CS годините :D
За растенията да мъх искам и средна и висока растителност за кръговете какво имаш в предвид светенето на лампите нали ? Co2 система няма да слагам поне за сега. А определени видове растения нямам,защото не им знам имента  :-)

flame_froide

Цитат на: gipsa - 08.05.2010 21:45
А относно грунда виж изкачащато меню , там има калкулатор .

Този калкулатор е АБСУРДЕН! За моя аквариум ми дава 109 кг грунд. Имам ЧУВАЛ с 40 кг, който ако изипя ще напълня аквариума САМО с грунд, а камоли ако сложа 109 кг
Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.

saxon

Като слагаш височината на аквариума, а не на грунда така е :-D :-D :-D.Помисли малко

Similar topics (5)

22460

Публикации: 11
Прегледи: 4949

57296

Започната от Ели


Публикации: 7
Прегледи: 3255

2743

Публикации: 13
Прегледи: 5315

46687

Публикации: 13
Прегледи: 7644

29898

Публикации: 7
Прегледи: 3708