• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 09:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Грунд за 200 л. аквариум

Започната от ivo_cool, 08.10.2016 07:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivo_cool

Здравейте колеги, имам нужда от помощ. Ще стартирам нов аквариум които е 200 литров но ми трябва помощ за грунда които все още не е наличен. Идеята ми е да имам растения в новия аквариум но не знам точно какъв трябва да е грунда който ще използвам. Също така искам цялото дъно да изглежда като полянка (трева по дъното), моля за помощ при избора на грунда и от къде мога да си взема.

Lightning_boy

Колега, то за взимането на грунд, места на корем има за тая работа. Обаче останах с впечатление, че си мислиш, че само грунда ще оправи положението за растителният ти аквариум, което не е така. Ако бъркам извини ме. Поразрови се из темите, има една купчина теми също като твоята. Даже колегите са давали и доста линкове *privet*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

jabeto

Колега взимаш си грунд фракция 3-5мм.Ако аквариумът ти е с размери 100х40х50 ти трябват 20 литра грунд за да направиш слой дебел 5см това е като минимум за растителен аквариум.Също така е добре в предния край дебелината да е примерно3-4 см а в задния край 7-8 така ще има наклон,който оптически ще прави дъното ти по голямо.Също така много от колегите ползват грунд на фирмата ЖБЛ Манадо една торба от 25л мисля ще ти е достатъчно,но той е лек и много трудно ще направиш наклон.Ако ще правиш растителен аквариум с полянки и други екстри ще ти трябва силно осветление .Ако са пури заложи на Т5 с рефлектори.Трябва ти също така и бутилка с която да подаваш въглероден диоксид и торове макро и микро елементи иначе мисията ти е невъзможна.Рибите трябва да са ти малки на размер и не много на брой.Ако ще правиш поляна забравяш за сомове ,защото ще я изровят,може само Отоцинклуси.За растителен аквариум се ползва и хранителна подложка под грунда,но тя е за хора които имат опит,за това ти карай без подложка,защото бързо нещата могат да излязът от контрол.Има много неща но с тях ще те запознават хората които имат опит с този вид аквариуми в процеса на работата.Успех!

ivo_cool

08.10.2016 16:40 #3 Last Edit: 10.10.2016 00:22 by ivo_cool
Благодаря за съветите колега аз наистина съм начинаещ в този раздел с растенията. Имам аквариум от около 2ве години и малко но не бих казал че имам голям опит. И затова търся помощ от по знаещите от мен.

Публикациите са слети: 10.10.2016 00:22

Днес обиколих доста магазини но никъде не открих подбодящ филц за аквариума. Единствено на един зоомагазин където цената ми се стори доста висока. Моля помагаите от къде в Бургас мога за мамеря подходящ грундза аквата.

Similar topics (5)

32268

Публикации: 13
Прегледи: 7881

13020

Публикации: 6
Прегледи: 4404

41071

Започната от Heartwork


Публикации: 8
Прегледи: 3241

35894

Започната от mitaka_kb


Публикации: 2
Прегледи: 2575

39204

Започната от fazana1916


Публикации: 6
Прегледи: 4774