• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 23:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Добре ли съм си наредил и оформил аквариум

Започната от fisherman92, 29.12.2011 13:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fisherman92

Аз не съм  го слагал, не ме "кефи", но и не ми пречи,че е такъв.

kimmy_rz

Каквото и да слагаш в аквариума, без осветление нищо няма да изглежда добре.

manyg

аз бих сложил още грунд (а и този шареният ми бие на пакет4е с бонбони от детството ми... губи се естественото пресъздаване), това марку4е дето вкарва мехур4ета на филтъра не ти трябва :) потопи си филтъра изцяло под водата. Вдигни нивото на водата, раскарай тия пласмасови растерния и сложи някое не толко капризно :) и едно осветление за 10-15 лв :) 

Nikola 1


Peza

Здравей,
Ще съчетая отговорът ми за всички теми които си публикувал.
Не знам дали си преместил аквариума си от просореца под който се намираше. Но при мен при подобно разположение като при теб кафявите водорасли бяха чест гост.
Може да си спестиш капак за този аквариум, ще ти предложа следният вариант. Вземи една кантирана ПДЧ плоскост която да е с размерите на задното стъкло, но по висока от него с 10-15 см. Вземи си осветително тяло за кухня, от тези за монтаж над мивка, има  и с една, но по-добре с две пури (мисля бяха по 25-30лв). Монирай го в горният край. Премести аквариума от прозореца, някъде до стена, сложи плоскостта между аквата и стената и я подпри с аквариума така че да не шава доста. Варианти за осветление бол , но ето ти още един. Хем и за фон ще ти служи.
По- късно ще приложа и някоя друга снимка на въпросните осветителни тела.
Ето и да добиеш представа нагледно:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fneoform.org%2Ffiles%2Fthumb3_Y3CdOE.jpg&hash=b7c5a4c08f0a769d1a8e7fc606db9c45181dc45b
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

fisherman92

Цитат на: Peza - 14.01.2012 09:45
Здравей,
Ще съчетая отговорът ми за всички теми които си публикувал.
Не знам дали си преместил аквариума си от просореца под който се намираше. Но при мен при подобно разположение като при теб кафявите водорасли бяха чест гост.
Може да си спестиш капак за този аквариум, ще ти предложа следният вариант. Вземи една кантирана ПДЧ плоскост която да е с размерите на задното стъкло, но по висока от него с 10-15 см. Вземи си осветително тяло за кухня, от тези за монтаж над мивка, има  и с една, но по-добре с две пури (мисля бяха по 25-30лв). Монирай го в горният край. Премести аквариума от прозореца, някъде до стена, сложи плоскостта между аквата и стената и я подпри с аквариума така че да не шава доста. Варианти за осветление бол , но ето ти още един. Хем и за фон ще ти служи.
По- късно ще приложа и някоя друга снимка на въпросните осветителни тела.
Ето и да добиеш представа нагледно:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fneoform.org%2Ffiles%2Fthumb3_Y3CdOE.jpg&hash=b7c5a4c08f0a769d1a8e7fc606db9c45181dc45b

Благодаря за съвета и информацията.

tparvanov

този тип осветително тяло , преди 4 дни го гледах в баумакс - 60см дължина 22.99лв със една пура вътре - точно като това на снимката

fisherman92

ИМАМ ПРОБЛЕМ, ЕДНАТА МИ ГУПА ЛЕЖИ НА ДЪНОТО,ЦЯЛАТА Е ПОБЕЛЯЛА И ХРИЛЕТЕ И СА ПОДУТИ.КАЖЕТЕ МИ КАКВО ДА НАПРАВЯ,ЗА ДА Я  ИЗЛЕКУВАМ. МНОГО МИ Е ГАДНО, АКО УМРЕ ОЩЕ ПО-ГАДНО ЩЕ МИ СТАНЕ. КАЖЕТЕ МИ КАКВО ДА СТОРЯ :( :( :(

Buhoff

Да не те отчайвам но надали ще я спасиш. По добре сложи край на мъките на рибето. Иначе хубавите  лекарствата са скъпи цената им е като на 5-6 бр гупи. Не си написал нищо за аквариума, температура, кога е стартиран ,филтрация, хранене ,смени на вода, трудно е да ти помогнем с диагноза.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

ivotri

Нормално е да умират рибите все пак са живи същества. Помисли какво не е наред иначе гупите се множат много бързо и скоро ще я замениш с новото поколение.

Петко Красимиров

ivotri е прав.Моите гупи умряха, но за щастие ми дадоха поколение.Малките рибки порастват за по-малко от година.Моите са вече 2-3 сантиметра.  :-)

Асен Евгениев

Цитат на: fisherman92 - 23.01.2012 12:28
КАЖЕТЕ МИ КАКВО ДА СТОРЯ
Първото нещо е незабавно да я извадиш от аквариума.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

fisherman92


TiratroN

Не разбирам какво чак толкова трудно има да направиш един малък аквариум.
Измиваш го добре. Без сапуми и прочие химични препарати. Мен са ме съветвали да мия с оцет и сол или с едно от двете. Така и правя.
После слагаш малко грунд, пък ако искаш и това розовото да е, стига да е за аквариум а да не е някоя измишльотина.
Слагаш някой и друг камък и да не е варовит- ей тъй за декорация да има.
Бодваш някое и друго растение от малко капризните. Слагаш една лампа отгоре да свети. Слагаш един термометър.Туряш филтъра, нагревателя.
Пълниш , пускаш техниките да работят. Проверяваш температурата дали е добра- примерно 26 градуса е добре .
Чакаш едно денонощие и слагаш рибоците вътре.

Правил съм го много пъти и няма никакви грижи. Вярно е че е хубаво да се чака повече, но все пак в такъв малък аквариум всичко и без това е компромисно решение. Така че няма какво толкова да му се мисли.

Лично аз никога не съм имал помътняване на водата при новозареден аквариум. Не знам защо хората твърдят че се получава- при мен не се получава. Водата е бистра и това е. Филтъра си работи и всичко е наред.

След време растенията порастват и ... това е.
Ако имаш хубав грунд естествено.
Ако ли нямаш - каквото стане.
Това е.
Останалото са подробности които се научават с четене .

djibarov

мястото на прозореца е проблемно. Задължително закриване на пряката светлина откъм прозореца, отстрани и отгоре! Редовни смени на вода - минимум 2 пъти седмично по 15-20%. Засаждане на растения. И чак тогава рибите не мрат!

Similar topics (5)

23362

Публикации: 18
Прегледи: 17781

2147

Публикации: 7
Прегледи: 3583

53155

Публикации: 32
Прегледи: 28377

50465

Публикации: 13
Прегледи: 5573