• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 02:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Търси се . . . грунд

Започната от Martins, 15.01.2011 17:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Martins

15.01.2011 17:21 Last Edit: 17.01.2011 21:52 by Martins
От месец търся черен грунд, но не мога да си харесам. Днес видях в магазин Discus в един от аквариумите точно това, което търся. Проблемът е, че нямаха наличен за продажба. Направих няколко снимки с телефона, за да пусна за издирване този грунд :) : . Къде мога да намеря подобно нещо?

VeL

Колега, една забележка за този грунд. Аз взех подобен от дискус в Пловдив и се оказа, че е боядисан мрамор или някакъв друг варовиков камък. След като вдигна общата твърдост на водата в аквата главоломно, направих тест като сложих от грунда в оцет и кипеше доста. За щастие Дискус са професионалисти и след известна комуникация в крайна сметка замених грунда за бъдещи покупки. Единствено жалко за азотния цикъл и прочие. В крайна сметка, ако гледаш растения/риби изискващи мека вода, имай предвид горното.

zambo

Колега , направи си една екскурзия до Кривина и ти се разрешава проблема .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

JEM

Цитат на: zambo - 28.02.2011 19:51
Колега , направи си една екскурзия до Кривина и ти се разрешава проблема .
Ох,който е от София и региона добре,но такаива като мене които са мераклии на същия грунд ,а са от другия край на България какво да правят?Във сайта си тези хора имат опция зазапитване,два пъти им писах но.........глас в пустиня.
Къде да го намерим този грунд?
Всъщност този черен грунд,който предлагат в Кривина боядисан ли е?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

zambo

Цитат на: JEM - 28.02.2011 20:48
Всъщност този черен грунд,който предлагат в Кривина боядисан ли е?
Не
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Mirobg

То,че всички/или почти/ от"шопско" сте сте си взели от грунда от Кривина,е причината в сряда и аз да стана клиент на "Кварцови пясъци" Имам едно питане:Как се отразява грунда на твърдостта на водата?В сайта пише ,че предлагат различни разцветки,боядисанили от различни скали?
: 28.02.2011г 21:09ч
Докато съм писал,вие сте дали отговора! Така й така ще ходя ако някой от "голямото село"иска да му метна 1 чувал.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Асен Евгениев

Цитат на: Mirobg - 28.02.2011 21:44
Така й така ще ходя ако някой от "голямото село"иска да му метна 1 чувал.
На теб цял чувал ли ти трябва? Ако ти остане, аз ще го купя, че ми трябва зо едно нано. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Mirobg

На мен ми трябва за аквариум д80 ш35. До колкото знам човалите са 25 кг. Така че ще остане. Ще си го делнем тогава.
: 28.02.2011г 21:09ч
Ще вздма 3-5 мм./черен/ако те устройва.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

VeL

Сигурно ще разводня малко темата, но има ли някой възможност да покаже снимка на черния грунд от Кривина. И по-скоро някой правил ли е тестове дали е напълно инертен. Гледайки секцията за аквариумни грундове на техния сайт:

http://kamani.biz/index.php?option=com_content&view=article&id=60&Itemid=67&lang=bg

виждам, че единственото "черно", което става за аквариум е "Декоративен камък овален Бял и Черен К001 Размери: 2-3 мм; 3-5 мм; 5-10мм; 1-2см; 2-4см; 4-8см; 8-14 см", тъй като ясно посочват хората, че боядисаният кварц не е за аквариум.

От друга страна този "бял овален камък" изключително много прилича на мрамор или подобен, а това ме навежда на мисълта, че черната разновидност може да е просто боядисана....
Но това са само догатки и затова моля някой, който има досег с въпросния черен грунд да разясни, доста хора се поинтересуваха, а аз лично до седмица смятам да направя специално ходене до софийско за закупуване на въпросния черен грунд. Благодаря предварително.  *privet*

Асен Евгениев

Я, те били вече в София /Горубляне/ от 1-ви март. Утре ще ги посетя.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Angel

Здравеѝте изкам да попитам дали за грунд мога да използвам сив речен пясък 0,2мм. до 1мм. *dontknow*? Защото до сега съм използвал сомо речен пясък но едър от 5мм. до 2см. Мерси преджарително знам че ще помогнете. :-) :-) :-) :-) :-)

MeTogu

Не е много удачно.Поне 2 мм трябва да са камъчките.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

gustav

Цитат на: VeL - 28.02.2011 22:32
Сигурно ще разводня малко темата, но има ли някой възможност да покаже снимка на черния грунд от Кривина. И по-скоро някой правил ли е тестове дали е напълно инертен. Гледайки секцията за аквариумни грундове на техния сайт:

http://kamani.biz/index.php?option=com_content&view=article&id=60&Itemid=67&lang=bg

виждам, че единственото "черно", което става за аквариум е "Декоративен камък овален Бял и Черен К001 Размери: 2-3 мм; 3-5 мм; 5-10мм; 1-2см; 2-4см; 4-8см; 8-14 см", тъй като ясно посочват хората, че боядисаният кварц не е за аквариум.

От друга страна този "бял овален камък" изключително много прилича на мрамор или подобен, а това ме навежда на мисълта, че черната разновидност може да е просто боядисана....
Но това са само догатки и затова моля някой, който има досег с въпросния черен грунд да разясни, доста хора се поинтересуваха, а аз лично до седмица смятам да направя специално ходене до софийско за закупуване на въпросния черен грунд. Благодаря предварително.  *privet*

Ако е боядисан - тогава ще си пише, че е боядисан, както е за кварца например. Иначе цветовете са естествени.

Similar topics (5)

32642

Публикации: 9
Прегледи: 4691

15366

Започната от AxL


Публикации: 6
Прегледи: 3753

44932

Публикации: 5
Прегледи: 2748

52120

Публикации: 40
Прегледи: 14447

29954

Започната от yumkata94


Публикации: 6
Прегледи: 3524