• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

дърво - време на подготовка?

Започната от Joro V, 16.11.2013 21:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Joro V

Купих си парче дърво и вече 7 дни го кисна, като междужвременно го варих. Резултатът е почти никакъв - водата продължава да си става на чай за около ден.
Дървото е малко, защото и аквариумът ми е малък, чудя се как ли успяват колегите с по-големите корени?

Лора

Ако е мангрово, това е напълно нормално. Същото важи и за мопана и всяко друго дърво:
 
ЦитатТанина, е съединение, отделящо се в процеса на киснене на дървото. Последното прави водата като чай, но процеса не е много интензивен и може да отнеме седмици или месеци преди да се отдели по-голямата част от него. Във всички растения (вкл. дървета) танина се използва за борба с бактерии и гъбички, като взаимодейства с протеините, изграждащи техните обвивки.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Асен Евгениев

Цитат на: Joro V - 16.11.2013 21:42
чудя се как ли успяват колегите с по-големите корени?
Ами то и аквариумите са по-големи тогава :-). Ако ти пречи оцветяването, може да си изкиснеш
корена в друг съд, а не в аквариума.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Joro V

аз го кисна в друг съд - мислех, че и другите правят така се чудех къде намират такова място :)

IvanBinev

Имам корени събирани от река.Идеята ми е да направя корена така че и най -тънките власинки да се запазят и ще пробвам по следния начин:Корена го намазвам с безцветен силикон детайлно така че да навсякъде да е намазан.Идеята я взех от триковете за яванския мъх.Там е дадено с клонки които се намазват със силикон и се посипват със ситен пясък,а на тях се увива яванския мъх.Аз искам хем да се запази корена и цвета хем и да е водонепроницаем.Ще стане ли?

Marto99_mz

Можеш да успееш да го намажеш навсякъде добре с силикон, но ако корена е сух той ще изплава ако е мокър няма как силикона да засъхне.

IvanBinev

Затова може да се балансира ако бъде посипан с фин пясък.Така може да се направи и неутрален във водата ,а идеята ми е с помоща на вендуза да бъде залепен така че да е на едва няколко сантиметра от повърхността а власинките на корена да падат надоло както е по бреговете на реките.Гмуркал съм се тук в нашите водоеми и има прекрасни пейзажи.Самия край на власинките също може да се посипят с фин пясък за да не изплуват нагоре и да седят неестествено.Та това ми е идеята.Ако стане самите корени могат да се ползват в аквариума неограничено време а и няма да се разлагат.С екстракт за черна вода ще стане добре.

Similar topics (5)

20386

Публикации: 38
Прегледи: 33500

1727

Публикации: 8
Прегледи: 6555

40985

Публикации: 16
Прегледи: 8528

6669

Публикации: 13
Прегледи: 7122

11631

Започната от evita69


Публикации: 8
Прегледи: 8083