• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 09:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Дървесни видове, подходящи за аквариума

Започната от diso, 25.02.2012 10:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

diso

Не знам дали въпросът е разглеждан някъде, но засега не съм намерил отговор.
Въпросът ми е следния:
Кои местни видове дървета са подходящи за поставяне в аквариум и кои категорично не стават?

xoxi

Пдходящи са бук, дъб, върба,лоза ,салкъм тези съм пробвал и стават ,а най подходящ е салкъма (акация) защото структората му е такава че много бавно гние във вода ,дори на даляните в морето коловете са от салкъм.

tomatomov197

   Всички местни дървета стават , но някои гният много бързо и не си струва .  Използвай акация или лоза например .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

diso


Mirobg

Най-добрият вариянт е Мангровото дърво. От българските са най-подходящи тези които естествено виреят край реки и езера,върба,топола и др.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

diso

Мангровото е ясно *THUMBS UP* И днес си взех едно парче за най-малкия аквариум. Питането ми беше за местните видове - ако ми попадне нещо интересно, да знам дали изобщо да го прибирам и обработвам.

Ribarche

Цитат на: Mirobg - 25.02.2012 19:15
Най-добрият вариянт е Мангровото дърво. От българските са най-подходящи тези които естествено виреят край реки и езера,върба,топола и др.
За въбрата си прав но тополата е един от дървесните видове с най-бързо гниеща дървесина . От дървесните видове почти всички с изключение  на иглолистните  и някои храсти  са подходящи .  Има растения като смрадликата които отделят отровни в-ва  и никак няма да е приятно ако попаднат в аквариума . Слагането на не изсъхнали клони корени ... също може да доведе до нежелани последици  *privet*

Similar topics (5)

26110

Публикации: 1
Прегледи: 1901

22371

Публикации: 31
Прегледи: 14344

5753

Публикации: 21
Прегледи: 8877

801

Публикации: 11
Прегледи: 5270

39273

Публикации: 5
Прегледи: 4474