• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бели частици в грунда???

Започната от plamen_titan, 12.11.2010 01:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

plamen_titan

След закупуването на грунда от зоомагазин ,забелязах че има някакви бели частици в него,нещо като черупки,ако някой знае какво е това да каже,и дали ще окажат някакво влияние?

magutta

Залей с оцет и кажи дали се отделят малки балончета газ (това е тест за варовикови камъни, но и за натрошени миди става, ако гледаш внимателно).
Ако са миди (или варовикови камъни) може да повишат твърдостта на водата. На гупите и охлювите ще им хареса, но не и на някои други по-претенциозни риби и растения.

plamen_titan

Да,излизат малки балончета  :-(,незнам какво да правя,май ще сменям грунда,тия миди ме притесняват нещо

MeTogu

Точно това е.Натрошени миди и парчета от рапани.Добре ошлайфани от морските вълни.Няколко си камъчета не трябва да те притесняват.Виж вече ако те дразни присъствието им в грунда трябва да си играеш да ги отделяш.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

plamen_titan

Купих си кварцов пясък,много ме изнервиха тия черупки,като купувах мернах 1-2 и си помислих че са попаднали там случайно от съседния пясък.но като взех да го ровя вкъщи и видях че са доста,нямат отделяне.7 кг /35 лева/ сега ми остават излишни  :-(

Асен Евгениев

Цитат на: plamen_titan - 12.11.2010 22:41
Купих си кварцов пясък,много ме изнервиха тия черупки,като купувах мернах 1-2 и си помислих че са попаднали там случайно от съседния пясък.но като взех да го ровя вкъщи и видях че са доста,нямат отделяне.7 кг /35 лева/ сега ми остават излишни  :-(
Обратно в магазина!
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

NO CARRIER

Мен ако питаш, изобщо не им обръщай внимание, ами си го ползвай смело.  *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Raven

Малко допълнителен калций бонус- няма проблеми. :-)
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Асен Евгениев

Много ясно, че не са проблем, аз имам аквариум, в който бъка от такива черупки и
нямам никакви ядове. Ама колегата пише, че много го изнервят, може да пробва да
смени грунда в магазина.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

11432

Започната от FHM


Публикации: 19
Прегледи: 9400

55275

Публикации: 5
Прегледи: 2627

35893

Започната от mitaka_kb


Публикации: 1
Прегледи: 2050

26873

Публикации: 5
Прегледи: 2583

20660

Започната от bluefire


Публикации: 3
Прегледи: 2816