• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бамбук

Започната от tomatomov197, 15.10.2010 21:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tomatomov197

    Някой ползва ли бамбукови пръчки в аквариума си ?   Аз си купих едни които не потъват , въпроса ми е дали ще потъват след киснене или трябва с тежести?  Или може би специална обработка ?  Или са отровни , или пък се разлагат бързо ?  Доста въпроси ми хрумнаха в последния момент  :-)  Така или иначе съм купил 3.6м. бамбук за 4 лв. от бриколаж .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

MeTogu

Мисля че нищо няма да се получи.Предвид твърдоста им едва ли ще се напоят и потънат.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

martin95601

Колега преди около 1-2 месеца гледах една снимка на аквариум с бамбукови пръчки и статуя на буда с 1 бета,но за съжаление сега неможах да я намеря.

MeTogu

Да не е било драцена - живо растение.Защото си мисля че сухия бамбук малко трудно ще поеме вода.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

tomatomov197

С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

MeTogu

Такъв черен ли е,и потъва ли?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

tomatomov197

   Не и не !  Този от линка е обработен по някакъв начин .  По какъв ?
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Despot

Каквото си спомням от Дървесинознанието е, че бамбука е хигроскопичен и би трябвало да поеме лесно водата... Пробва ли да го вариш или попариш?
Също е възможно този, който си купил да е обработен с нещо....

MeTogu

Страхотен предмет братле.Обаче вътрешната част е хигроскопична докато изсъхналия бамбук е твър като камък но за сметка на това пък е лек.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

tomatomov197

Цитат на: Despot - 15.10.2010 23:13
Каквото си спомням от Дървесинознанието е, че бамбука е хигроскопичен и би трябвало да поеме лесно водата... Пробва ли да го вариш или попариш?
Също е възможно този, който си купил да е обработен с нещо....
Засега накиснах едно парче , но едва ли ще стане така. В краен случай ще го напълня с камъчета или с олово =-O =-O.  Явно трябва да се намеси някой , който е учил бамбукознание ;-)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Despot


MeTogu

16.10.2010 08:38 #11 Last Edit: 16.10.2010 21:19 by MeTogu
Ей колега 3 часа си търсил това четмо.Вече ти вярвам че ще потъне ... някога.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

BOJO

Мислих преди за декорация с бамбук . Плана ми беше да пробия колената на бамбуковата пръчка за да може цялото тяло да поема вода. Имам предвид да стане куха пръчката от край до край . След това с малка бургия пробибам единия край на пръчката напречно . Прекарваш дървен шиш през дупката и заравяш шиша в пясъка както е с бамбука. Моята идея беше да нанижа повече бамбукови клечки на шиша и да стане като малка стана. Шиша както е заровен в пясъка лесно се притиска с 2 камъка за разлика от лекия бамбук.
По този начин няма нужда да чакаш бамбука да се напои с вода. Само внимавай като избираш пръчките бамбука да не е  лакиран. Има индийски по 3-4 лв за клечка 1,5-1,8 м.

tomatomov197

   Не е лакиран , но пише , че загнива бързо и в един сайт четох , че по-добре да се лакира за да не загние.  И отвътре също.  Иначе за потъването има начини.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Raven

http://www.pbase.com/plantella/newcube

Преди години си бях играл с едни бамбукови пръчки  в аквариума, но моите бяха нацепени и без въздушните камери.Доколкото си спомням не потъваха, но така или иначе само пробвах за малко и не знам как ще се държи за по продължително време под вода.

Доста го ползват обаче , виждал съм няколко аквариума с бамбук.
Мисля че трудно гние въпреки че май поема вода.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.