• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 11:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум с морска вода?

Започната от Plamen, 02.08.2005 16:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Plamen

Имам нужда от помощ - какви компоненти са ми небоходими за поддръжка на аквариум с морска вода. Трябва ми по подробен отговор или линк към нужните данни или литература. Благодаря рледварително.

N.Nobs

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Plamen

Цитат на: "N.Nobs"Как си с руския?

добре съм - имаш нещо предвид ли?

N.Nobs

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Plamen

Цитат на: "N.Nobs"Как си с руския?

добре съм - имаш нещо предвид ли?

Plamen


jkk

Добра инвестиция :D
Поразпитай кимбайците ако си от София
350 л Малави, 120 л растителен

kraltchev

Ако искаш само морски риби да имаш, без корали, тогава инсталациата е лесна но наи-добре да намериш така наречения "жив пясък" (пясък пълен с живи аквтивни морски бактерий), а не да чакаш да бактерийте да се появят сами.

Водата я купуваш готова или я бъркаш сам от специална суха сол и дестилирана вода.

Без жив пясък аквариума ще се стабилизира (Амоняк и Нитрит да станат 0) след по-дълъг период от време - 40 дни до 2 месеца и през това време не може да слагаш никаква риба.

Трябва ти най-добрия филтър който можеш да купиш - най-добри са тия дето се работят на системата "мокър-влажен".

Най-важните 2 неща да запомниш:
- Малко светлина
Пази аквариума чист от водорасли, може с месеци да не го чистиш от водорасли, толкова бавно растат.
- Малко риби
Пет риби, 5 см дълги, в 200 литра е общо взето добро зарибяване.

Морския аквариум само с риби в него е лесен.  Чети за подробности на други сайтове само не им давай да те убедят че морския аквариум е голяма и сложна работа  :-D

--Николай

danchoto

Цитат на: "kraltchev"Ако искаш само морски риби да имаш, без корали, тогава инсталациата е лесна но наи-добре да намериш така наречения "жив пясък" (пясък пълен с живи аквтивни морски бактерий), а не да чакаш да бактерийте да се появят сами.

Водата я купуваш готова или я бъркаш сам от специална суха сол и дестилирана вода.

Без жив пясък аквариума ще се стабилизира (Амоняк и Нитрит да станат 0) след по-дълъг период от време - 40 дни до 2 месеца и през това време не може да слагаш никаква риба.

Трябва ти най-добрия филтър който можеш да купиш - най-добри са тия дето се работят на системата "мокър-влажен".

Най-важните 2 неща да запомниш:
- Малко светлина
Пази аквариума чист от водорасли, може с месеци да не го чистиш от водорасли, толкова бавно растат.
- Малко риби
Пет риби, 5 см дълги, в 200 литра е общо взето добро зарибяване.

Морския аквариум само с риби в него е лесен.  Чети за подробности на други сайтове само не им давай да те убедят че морския аквариум е голяма и сложна работа  :-D

--Николай

Няколко допълнения от мен (от собствен опит говоря):

За съжаление истински жив пясък (демек пълен с микро и макро фауна - червейчета, амфиподи, копеподи и много други) в България не се продава. Иначе всеки пясък става жив в смисъл - населен с нитрифициращи бактерии след 2 месеца или по-малко ако се ползват течни бактерии като например на Хаген.

За водораслите смело смятам да възразя. Преди да си сложа живи камъни с растения (макро-алги)  по тях които да консумират нитратите и фосфатите водорасли избуяваха много. Сега имам доста растения и нитратите и фосфатите са ми 0
Освен това преди да мина на дестилирана вода имах много кафяви диатоми заради силикатите в чешмяната вода.

Similar topics (5)

39534

Публикации: 2
Прегледи: 3955

24603

Публикации: 4
Прегледи: 3201

22371

Публикации: 31
Прегледи: 14371

37188

Публикации: 35
Прегледи: 14900

53849

Публикации: 12
Прегледи: 4778