• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

3 мм черен кварцов пясък проблем ли е за отглеждане на растения?

Започната от rumi_79, 13.11.2010 00:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rumi_79

Здравейте,акваристи!!!
3 мм черен кварцов пясък ще пречи ли на нормално отглеждане на растенията.Понеже една приятелка ме наплаши вече с това,че ще "задуша" корените и съм доста притеснена от този факт и реших да се посъветвам с по-опитни акваристи.
Благодаря Ви предварително!!!

Bolta

Здравей и добре дошла !
Не претендирам , че съм опитен , но мисля че тази фракция е доста подходяща за повечето видове растения . Така че , едва ли ще има проблем.
ЦитатГолемината на частиците на грунд зависи от това дали смятате да отглеждате растения. Ако не – не сте ограничени – може да използвате по-ситен пясък (около 0.5 - 1 мм.), в случай че така ви харесва, но нека не е прекалено ситен, тъй като някои риби обичат да ровят в него и ще размътват водата, а и той ще влиза в маркуча при почистване. За растенията обаче ви трябва по-едър грунд – перфектната големина аз определям на 2.5 – 5 мм., тъй като корените им и бактериите, които живеят там имат нужда от слаб, но постоянен приток на свежа вода и кислород.
Цитата е от тук.

rumi_79

оо благодаря за отговора,а какво ще означава това "задушаване" на корените?Не съм си и мислила ,че растение и по-точно корен може да се задуши в каквато и да е почва или греша?

Caxapa

Колегата е дал отговор на задушаването с последното изречение на цитата който е ползвал.

Similar topics (5)

3266

Започната от mvmrik


Публикации: 12
Прегледи: 6130

54538

Публикации: 6
Прегледи: 3073

14424

Започната от i4o


Публикации: 10
Прегледи: 4398

47566

Започната от WoterEvil


Публикации: 11
Прегледи: 4216

20654

Започната от danger


Публикации: 4
Прегледи: 3120