• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 16:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

вътрешен или външен филтър

Започната от sensi1, 19.02.2011 16:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sensi1

Здравейте! Реших да се регистрирам, защото ми препоръчаха този форум и понеже  съм нов акварист,  искам да ви помоля за съвет. Купих си аквариум 120 литра, марка Кайман на фирмата Ферпласт , има вътрешен филтър - BluWave 05, трябва ли да си купя външен филтър? Ако може ми препоръчайте марка и модел. По  - добре ли е с външен или да остане само с вътрешен?  Благодаря на всички , които ще ми отговорят!

abaro

Щом аквариума ти е комплектован с вътрешен филтър, не виждам причина да си купуваш веднага външен и този да стои неизползван. Не познавам добре тези филтри, но по спомен са със сравнително голям филтърен обем. Тъй че ако не претовариш много аквариума с риби, би трябвало да ти върши работа, поне на първо време.
А по отношение на филтрацията като цяло е добре да прочетеш някои статии които можеш да намериш в изскачащото меню отляво на страницата.
Да не забравя - Добре дошъл във форума и Успех!
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

sensi1

Цитат на: abaro - 19.02.2011 16:44
Щом аквариума ти е комплектован с вътрешен филтър, не виждам причина да си купуваш веднага външен и този да стои неизползван. Не познавам добре тези филтри, но по спомен са със сравнително голям филтърен обем. Тъй че ако не претовариш много аквариума с риби, би трябвало да ти върши работа, поне на първо време.
А по отношение на филтрацията като цяло е добре да прочетеш някои статии които можеш да намериш в изскачащото меню отляво на страницата.
Да не забравя - Добре дошъл във форума и Успех!
Благодаря за бързия отговор!

iek

Можеш да замениш биотопките с Eheim Ehfisubstrat pro и ако не те дразни вида му вътре в аквариума, да си го ползваш със здраве.

sensi1

Цитат на: iek - 19.02.2011 16:56
Можеш да замениш биотопките с Eheim Ehfisubstrat pro и ако не те дразни вида му вътре в аквариума, да си го ползваш със здраве.
Благодаря ! Ще помисля и върху този вариант. *thanks

Similar topics (5)

13387

Публикации: 11
Прегледи: 4764

8967

Публикации: 11
Прегледи: 5326

29666

Започната от kalox13


Публикации: 4
Прегледи: 3163

54966

Започната от Marky


Публикации: 8
Прегледи: 3430

21648

Публикации: 7
Прегледи: 3605