• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 07:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Вътрешен филтър/компресор за въздух?

Започната от playdeni, 27.10.2009 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

playdeni

Здравейте,имам следния въпрос;Взех си нов аквариум на FERPLAST,който е оборудван с вътрешен филтър-с механично, биологично и химическо филтриране с вътрешна помпа.Та въпроса ми е има ли нужда да добавя и компресорче за въздух?или филтъра е достатъчен за еърацията на водата(ако въобще има такава(още не съм стартирал аквариума и незнам точно как ще работи филтъра)

благодаря предварително *privet*

Raven

Компресорите за въздух са много остаряла технология, в момента се ползват само за развъдни аквариуми поради ниската си ефективност .
Няма никакъв смисъл да  го пускаш, аквариумът е с достатъчна филтрация стига да не го претовариш с риби.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

playdeni

Страшно много благодаря за,бързия отговор :-)
просто 1 от продавачите ме убеждаваше,че било задължително,и за растенията и за рибите.

Raven

Прати му много поздрави лично от мен.

Въздушните балончета не снабдяват водата с кислород противно на общото мнение- това го правят растенията, те отделят кислород на молекулярно ниво който насища водата много по добре от излитащите балончета и рибите го усвояват по добре.
За това е важно да има растения в аквариума и те да фотосинтезират.

Аерацията в най общият случай е безсмислена, освен това вдига излишна мътилка и шуми.
Пък и е грозна ;-)
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.


playdeni

Отново благодаря,и на 2-ви,спестихте ми 40/50лв,а статията е много добра и точно написана *THUMBS UP*

Similar topics (5)

55846

Публикации: 2
Прегледи: 2269

24119

Публикации: 13
Прегледи: 9814

3770

Публикации: 14
Прегледи: 10115

21628

Публикации: 1
Прегледи: 4096

51868

Публикации: 9
Прегледи: 4948