• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 08:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Вътрешен филтър

Започната от Desmoria, 05.05.2006 23:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desmoria

Искам да попитам за вътрешните филтри, решила съм да си купя такъв за 20литровия ми аквариум и ми предложиха Autman или така поне си мисля че се пише, за 16 лв. Кажете дали си струва да го взимам и ако не, каква марка ще ми предложите, ама да не е много пари.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

77

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Nemo

Ми според мен не си струва за тоя малък аквариум. Ще ти прави водата на центрафуга.
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Ernest

няма смисъл една гъба ще ти свърши много по-добра работа...тя е идеалната среда за нитрифициращите бактерии...
100л. - Жива твар ;) :Barbus nigrofasciatus, Trichogaster, Ancistrus Albinos, Corydoras Julli, SAE, Acanthophtalmus kuhli kuhli; Растения - Echinodorus Ozelot, Vesicularia, Cabomba pulcherrima, Hygrophila polisperma, Microsorum, Hottonia и др.

Desmoria

Ами въпроса е в това че съм решила да си взема след 2 седмици 40литров и за това питам дали ще свърши работа.А иначе гледам златни рибки и правят водата на "боза"  :(
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

WOLF

Не определено не си струва за този аквариум. Гъба с аератор ще ти свърши същата работа. И ако все пак дъжиш да си вземеш филтър, което е излишно, смятай че дебита трябва да му е не повече от 60-80лт в час, защото иначе аквариума ще се превърне в центрофуга. Дори незнам дали има филтри с толкова малък дебит.
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

Desmoria

Ми предложиха ми най-слабичкия и казаха че няма да е проблем.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Ernest

100л. - Жива твар ;) :Barbus nigrofasciatus, Trichogaster, Ancistrus Albinos, Corydoras Julli, SAE, Acanthophtalmus kuhli kuhli; Растения - Echinodorus Ozelot, Vesicularia, Cabomba pulcherrima, Hygrophila polisperma, Microsorum, Hottonia и др.

Desmoria

Ами попрегледах я. Ама аз като цяло питам марката дали е хубава, а за силата и ползата от филтъра, съм си пресметнала аквариума за в бъдеще.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

NO CARRIER

Както НиколаВ казва -няма прекалена филтрация. Вземай и не се замисляй. Ако прави пералня, ще го бутнеш в единия ъгъл и ще насочиш струята да бие в стъклото.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

WOLF

Цитат на: "TOXIC"Ми предложиха ми най-слабичкия и казаха че няма да е проблем.
ОК но просто имай предвид това. Ако ще го пускаш в по-голям аквариум няма проблеми, но в 20лт. с голям дебит няма как да стане. И преди да го вземеш виж на самия фитър какъв му е дебита.
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

Desmoria

ОК. Мерси много за съветите, ще взема всеки един в предвид :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

NikolaV

Никакъв проблем няма разбира се. Имал съм 12 л. аквариум с вътрешен филтър - някакав Ресън микро, мини или от сорта. 200 л/ч. Идеята беше, че в същата стая и спях и аератор беше немислим.

wpier

Аз бих ти препоръчал филтър марка AQUA EL аз имам такива,не са мръднали.Полски са и са на много прилични цени.Има и много малки, има и много големи.Почти в всеки приличен зоомагазин ги има.
Вземи такова каквото решиш.
Успех

Similar topics (5)

5526

Започната от doncamillo


Публикации: 24
Прегледи: 8830

27124

Публикации: 2
Прегледи: 2598

57718

Публикации: 19
Прегледи: 5616

2619

Започната от dako


Публикации: 7
Прегледи: 5089

19163

Започната от goldstar94


Публикации: 12
Прегледи: 5442