• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 23:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Вътрешен филтър

Започната от bazel, 05.03.2012 17:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bazel

Здравейте , от скоро купих аквариум 30 л. с вътрешен филтър , с него взех елементи за смяна /гъба и кутия с активен въглен/ , от форума разбрах , че активният въглен се сменя на 4 седмици . Въпросът ми е да ли да сменя и порестата гъба заедно с активния въглен понеже са комплект /в една опаковка/ , ако може кажете кога се пере и сменя тя.
Предварително благодаря !

ivanchoy_mk

Цитат на: bazel - 05.03.2012 17:21
Здравейте , от скоро купих аквариум 30 л. с вътрешен филтър , с него взех елементи за смяна /гъба и кутия с активен въглен/ , от форума разбрах , че активният въглен се сменя на 4 седмици . Въпросът ми е да ли да сменя и порестата гъба заедно с активния въглен понеже са комплект /в една опаковка/ , ако може кажете кога се пере и сменя тя.
Предварително благодаря !
Колега гъбата и въглена не се сменя пере или вари или нещо подобно , защото  във тях се множът бактериите поддържащи аквариумът ти в добра "форма" те са стабилността на еко системата  :-D

nidkolio

Здравей,
Активния въглен се сменя горе долу на периода който си споменал. Друг е въпроса че не е необходим, освен ако не искаш да премахнеш някакви химични елементи от водата (например след лечение с препарати).
Гъбата се "пере" с аквариумна вода. Целта е да се махнат механичните частици и да не се нарши колонията бактерии в нея.
Аз бих махнал активния въглен и на негово място бих сложил втората гъба от новия комплект. Запази си активния въглен за да имаш след лечение или когато ти потрябва.
Успех
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

bazel

Благодаря ви за отговорите ! *THUMBS UP*

Similar topics (5)

2620

Публикации: 12
Прегледи: 5353

14168

Започната от meshov


Публикации: 4
Прегледи: 3375

35374

Публикации: 26
Прегледи: 8631

10510

Публикации: 10
Прегледи: 5781

6285

Започната от chadelec


Публикации: 34
Прегледи: 11361