• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпроси относно канистър.

Започната от ogun, 27.02.2018 21:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki_o

При всяко отваряне оплътненията се смазват!Иначе задират,обръщат се и така нататък,но все резултата е теч.Аз смазвам със обикновен вазелин,но има и фирмени смазки.

ogun

Уж толкова четох, но никъде не видях досега за такова нещо.   *NO*

Проблем ли е, че 2-3 пъти го отварях без да го смазвам?
Преди малко пак го отворих, почистих му уплътнението и пак го пуснах. Пусна няколко капки и спря засега.
Да го оставя ли така 1-2 дни без да го отварям докато купя смазка?

niki_o

Щом нетече не го отваряи до времето за чистене.Дотогава си купи смазка.

asito

Чудя се аз на нов канистър какво да му се смазва??? Евтиното често излиза скъпо,това е истината.

manyg

Понякога си е и до късмет с китайското. Моя sunsun 404A го смазвам при всяко отваряне за почистване с бебешко олио нa Jonson's Baby (това ми е под ръка) и да чукна на дърво, 6-та година не съм имал никакви проблеми с уплътненията.

niki_o

Цитат на: asito - 03.03.2018 18:43
Чудя се аз на нов канистър какво да му се смазва??? Евтиното често излиза скъпо,това е истината.
Ами нов,първи,мерак.....мие се всичко за да е чистичко и така транспортната смазка е история,а на тея канистри им е нужна за да приплъзне и да затвори както трябва.А чиста до скипене гума все ще се поизметне или заяде някъде и ще остане някакво пространство за сълзене :whistle:
То Тетрите са на този принцип и за това знам,че подобни не е добре да се затварят без смазване....сега и на Акуа флоу-а (Сънсън отвсякъде) така процедирам :-D

ogun

Търсих на 2-3 места такава смазка, но намерих, ще продължа да търся за следващото отваряне. Засега няма проблеми с течове.
Друго обаче ми е странно, за 1 ден с канистъра, водата стана по-мътна. Предполагам не трябва да се притеснявам?

niki_o

Ти другия филтър махна ли го?Ако да нормално е да се размъти водата защото Азотния цикъл тръгва отново

ogun

Имах 2 вътрешни филтъра, махнах единия, другия си остана. Не съм го пипал.

niki_o

Било е достатъчно да се разбута цикъла.Добре,че си оставил поне единия.Ще се нормализират нещата с времето.

Penta

Аз последно си взех силиконова смазка, малко гъзария е ама уж да е специално за целта  :-)

http://zoo-paradise.com/shop/index.php?page=search&search_text=%D1%81%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0&product=Glidex_50g&n=1

ogun

Да кажа развитието. Преди няколко дни отворих канистъра за първи път откакто го купих. Почти нямаше болклуци в него, освен малко в първата гъба. Може би заради нова, че на входа слагам вата, която сменям на 2-3 дни.

Имах малко еленов рога /или нещо от сорта/ спряха да се появяват нови и намаляват значително, определено се усеща канистъра.

Понеже не намерих смазка ползвах обикновен вазелин. Намазах малко по уплътнението и капка не прокапа.

Та засега съм много доволен.

niki_o

Това да се чува :-)
Само че другия път го отвори след година като слагаш вата на входа :whistle:

Similar topics (5)

58456

Публикации: 5
Прегледи: 2787

41065

Публикации: 17
Прегледи: 8208

53257

Публикации: 6
Прегледи: 3714

37898

Публикации: 3
Прегледи: 2368

18789

Публикации: 7
Прегледи: 3988