• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 08:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за Sera fil 900

Започната от manolito, 24.10.2006 19:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

manolito

Здравейте! Канистъра ми Sera fil 900 , много бързо се затлачва! Пълнежът му е оригиналният (2-кошнички- в едната два вида дунапрен а в другата съм сложил лава и активен въглен , и най-отгоре тънко парче вата). За две седмици се затлачва толкова , че дебитът му пада на половина! Помагайте , с какъв друг пълнеж да го дозапълня? Място имам в горната кошничка. Рибите ги храня само веднъж на ден с храните на ОТТО.

Тони

Щом се затлачва, значи трябва да го почистваш -нали за това е филтъра, да събира боклуците. Ако искаш да го чистиш по-рядко , намали храненето и готово :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

manolito

Много бързо се затлачва , намалил съм храненето. Какво друго мога да добавя в канистъра , защото има място!

Liliiv

И аз имах подобен проблем със същия филтър. Имах чувството, че филтъра не работи. Намалих пълнежите, спрях аератора и нещата станаха много по-добре. Не знам кое от двете помогна, но щом при теб има място в кошниците сигурно спирането на аератора е помогнало. Аератора не позволяваше да стане течение. Ти имаш ли включен аератор?

manolito

Нямам включен аератор. В долната кошничка има два вида дунапрен , а в горната около 2см. лава и две малки торбички активен въглен. И най от горе тънко около 0,5см. парче вата. Не знам къде е проблема , помагайте! :roll:  :roll:  :roll:

Raven

моят се затлачваше от ватата отгоре- тя е много финна и за няколко дена така се затлачваше че буквално действаше като капак.
махни я и виж как ще е.
и ако е в нея проблема смени я с по едра вата.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

doncamillo

Чудно,аз съм с такъв,отдолу нагоре-едър дунапрен,по-ситен,пореста керамика и вата.Вече 6 месеца не съм го бутал ,водата е кристална,а дебитът му не е намалял изобщо
420л Малави М'буна F1
400л Малави Утака
190л Танганайка

Liliiv

Забравих да кажа, че когато намалих пълнежите махнах и ватата, която е най-отгоре. Може би голямото затлачване идва наистина от тази вата.

manolito

Наистина , проблема ще е във ватата. Не съм се досещал досега :roll:  При мен затлачването е по бързо , може би и от активният въглен който е под ватата , и постоянно пуска финни частици.

Similar topics (5)

37145

Публикации: 11
Прегледи: 5221

2807

Публикации: 5
Прегледи: 4701

51113

Започната от sacky77


Публикации: 4
Прегледи: 2210

36838

Публикации: 5
Прегледи: 3226

21882

Публикации: 5
Прегледи: 3462