• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 07:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за помпата ми в аквариума, имам чувството че не върши работа

Започната от kostianev, 22.01.2015 20:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ivan_S

Цитат на: kostianev - 22.01.2015 22:18
Добре, примерно на 24 литров аквариум по колко вода да сменям на седмица? И как процедирате вие, изчаквате ли водата да престои денонощие в съд или директно слагате в аквариума от чешмата?

Аз на един 35-литров (30 л. чисто) сменям по 20 л. седмично, т.е. 60% някъде. Ако имах като твоя аквариум бих сменял минимум 60%, т.е. около 10-12 л. седмично, без дълбоко сифониране. Сменя се с престояла вода по възможност. На 100-литровия ми аквариум също правя 50% смяна седмично, защото така е по-добре за моите риби. Иначе, както са ти написали вече, обичайните смени са по 25-30-35% седмично. По-малките аквариуми по-бързо излизат от равновесие за това практикувам на такива да правя по-големи или по-чести смени :popcorn:.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

kostianev

Добре, мисля да започна с 8 литра седмично. Вие какво ползвате за източване на водата, има ли някакви помпи които се продават или с канче/лиген?

kpyMu

Взимаш си един маркуч колкото по малак е маркуча толкова по малко вода ще смуче и няма опасност да засмучеш някоя риба.Става на принципа с бензин ако си точил смучеш и слагаш маркуча в туба,кофа или леген след което изсипваш водата някъде и доливаш приготвената от тебе вода.

Caxapa

Много лесно е да питаме за всичко което ни хрумне или прочетем. Малко да потърсим, да опитаме да прочетем по другите теми???? Няма..Просто чукча е писател а не читател.. През няколко теми по-долу има такава тема а под самата тема има поне още десет препратки.  *dontknow*

kostianev

Извинявай, просто дискутираме. През това време чета и по форума, просто ми трябва бързо решение.
Изчетох доста теми, които се оказаха много полезни. Благодаря, че сте си направили труда да ги напишете, наистина много добро място за нашето любимо хоби.

Благодаря и на хората, които се включиха в темата. От тук насетне поемам сам :) Ще се радвам да се включа с нещо полезно и за в бъдеще. Лека вечер!

Цитат на: Caxapa - 22.01.2015 23:59
Много лесно е да питаме за всичко което ни хрумне или прочетем. Малко да потърсим, да опитаме да прочетем по другите теми???? Няма..Просто чукча е писател а не читател.. През няколко теми по-долу има такава тема а под самата тема има поне още десет препратки.  *dontknow*

Caxapa

Няма лошо колега. Даваме насоки и помагаме доколкото можем но точно след като сме дали някаква насока и се "пръкне" нов въпрос  който в случая е само няколко позиции по-надолу си е ...NO COMENT Но ще продължаваме да даваме насоки и съвети и за в бъдеще.

Similar topics (5)

18157

Публикации: 4
Прегледи: 3472

6863

Публикации: 1566
Прегледи: 499958

3970

Публикации: 9
Прегледи: 4034

48766

Публикации: 15
Прегледи: 5706

35667

Публикации: 1
Прегледи: 3625