• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 17:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за керамични рингове.

Започната от ogun, 25.11.2015 21:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ogun

Здравейте, досега бях с гъби и вата, но реших да заменя гъбите с керамични рингове.
Сега в топ филтъра на аквариума има 2/3 рингове и 1/3 филтърна вата.
Остана ми обаче една шепа керамика и я вързах в една мрежа от мандарини и я вързах зад помпата в аквариума за да не се вижда много. Вързах маркуч към тръбичката, която вкарва мехурчета и го насочих към мрежата с керамика с идеята да я "продухва" с вода.
Така тази част, която е в аквариума ще върши ли работа, при положение, че не е във филтъра?

niki_o

Не особенно,но не вреди.

ogun

В смисъл? Ще има полезни бактерии, но няма да "обработват" така ефективно както тези във филтъра?

niki_o

Слаба циркулация=слаба заселеност и от там другото.

Amev

Някъде имаше колега който беше наредил керамиката по посока на течението с дупките нагоре в кошницата и беше писъл че е събрал доста повече материал , ако искаш може да пробваш да подредиш керамиката. И аз все се каня да го направя при чистене на канистъра ама все се сещам когато приключа.

ogun

Да, наредих я както каза. Събра се всичката, даже малко място остана. Мерси  *YAHOO*
За 70 литра аквариум 1 литър керамика и малко вата и помпа с дебит 500л/ч. би трябвало да е добре, нали? Всичко това е в топ филтър.

Amev

Ватата само я наблюдавай по често , че като се позадръсти , първо пада дебита , а при много задръстване може и беля за направи . Мое мнение е да сложиш едропореста гъба (от тази синята или друг цвят) за механична филтрация. Хем по рядко се чисти , хем спомага и за биологичната.

ogun

Това за ватата го знам.
Аз така съм я сложил, че като се задръсти водата почва да прелива над нея и просто не се филтрира толкова добре. На 10-ина дни я плакна за бързо на чешмата и готово. Не е проблем.

Similar topics (5)

42315

Публикации: 48
Прегледи: 17051

28181

Публикации: 0
Прегледи: 3433

41179

Публикации: 76
Прегледи: 31965

2204

Започната от blindpew


Публикации: 10
Прегледи: 5577

59238

Започната от ivanpz6


Публикации: 8
Прегледи: 4184