• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 03:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за филтрираща помпа

Започната от ianiovski, 29.11.2011 18:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ianiovski

Аквариума ми е 40 литров   до сега бях  с аератор с гъба  , но днес реших да си купя филтрираща помпа  . Тя е на SUNSUN  8 W  600 l/h   към нея има  някви накрайници и др. глупости . Въпроса ми е кое за какво служи тука има някви  маркучета  , накрайник с много дупки за излизане на въздуха предполагам  , но си нямам на представа  кое за какво е . Гледам на помпата има + и  -  за намаляване на въздуха  , на макс ли трябва да го сложа ???

Ето  и снимка :  
: 29.11.2011г 17:05ч
Оправих се  *YAHOO* обаче  съм го намалил възможно най-малко въздух да вкарва защото при най-високата степен   във аквариума става водовъртеж  :-)  .  Да не отварям нова тема ,а да питам  тук много ли е препълнен аквариума  като имам   12-13 рибки  +  8 сомчета  .  Предимног малки гупи  , 3 хелера , 2 неонки , 1 данио   . Сомчетата са 1  -  3-4 см  http://aquariumbg.com/fish.php?fish=503   , 1 голямо  сомче ( жълтеникаво дето се лепи по стъклата ,че не му знам името  )   + 6   малки сомчета от същият вид лепящи се за стъклата  само че черни  . Защото сега при слагането на помпата ,че доста си играх с аквариума   гледам единственото ми сомче коридораз ми умря сигурно от оплаха  *dontknow*

Вени

Колега рибите са много аз в 250л отглеждам 30 риби между 3-4см!

Асен Евгениев

Малките рибета ще порастнат, живородките ще се намножат /евентуално/ и ще стане
дядовата ръкавичка.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ianiovski

Добре ще махна 2-3 гупи +  колко малки сомчета за да се оравновеси аквариума ???  И Задължително ли е на помпата да вкарва въздух защото гледам на опаковката пише  за допълнително обогатяване с кислород маркучето  да се извади на вън ?? И добра  ли е тази помпа за моят аквариум ??

skorpi_zoo

Това  е по-добрия вариант според мен.
Ако го хвана тоя Мърфи...

ianiovski

Колега така като гледам и твоят аквариум май е препълнен  *dontknow*   .  Иначе  много добре се е получило с тия растения

Ето го моят аквариум в момента  




Да махна ли маркучето за допълнителен въздух   да не прави балончета ???

skorpi_zoo

Сега няма толкова рибки.
Махни накрайника и сложи другия ,който е с тръбичката .Насочи тръбичката леко нагоре,така че да размърдва горния слой на водата ,както е на моя аквариум.Това е достатачно за да вкарва кислород в Аквариума.
Ако го хвана тоя Мърфи...

ianiovski

Аха значи да махна маркучето   и да сложа този накрайник   . Тогава да си усиля и на макс помпичката   като няма да прави балончета  ?

skorpi_zoo

Ами да ,като ако прави много течение ще я намалиш,за да не става вихрушка. :-D
Ако го хвана тоя Мърфи...

ianiovski

ОК а някой може ли да ми каже тази помпа до колко литров аквариум мога да я  сложа ?  600 l/h

P.S. Отговорих си на въпросите чрез важната тема  , но имам други въпроси  следа като аквариума ми е 40 литров  значи 6*40 = 240 л/ч  следователно като филтъра ми е  600 л/ч да го  настроя плъзгача на половината   да работи  като за 300 л/ч така ли ??? Защото ме притеснява ,че  много  силно   течение става  в аквариума .   Другото което искам да питам вярно ли на 5 см  от дъното трябва да седи  филтъра  , както пише в статията ????

skorpi_zoo

Цитат на: ianiovski - 30.11.2011 17:45
ОК а някой може ли да ми каже тази помпа до колко литров аквариум мога да я  сложа ?  600 l/h

P.S. Отговорих си на въпросите чрез важната тема  , но имам други въпроси  следа като аквариума ми е 40 литров  значи 6*40 = 240 л/ч  следователно като филтъра ми е  600 л/ч да го  настроя плъзгача на половината   да работи  като за 300 л/ч така ли ??? Защото ме притеснява ,че  много  силно   течение става  в аквариума .   Другото което искам да питам вярно ли на 5 см  от дъното трябва да седи  филтъра  , както пише в статията ????

Нали ти казах да я намалиш,ако прави силно течение!
За мен това не е задължително,но по принцип колкото по-надолу по-добре.Все пак там е повече замърсено,тъй като плуващите частици са по тежки и следователно падат по-надолу.
Ако го хвана тоя Мърфи...

ianiovski

Да аз те бях разбрал какво искаш да кажеш  , но проблема беше че приставката с  многото дупчици  имаше няква пластмаса ,която пречеше   на накрайника да застане на горе , не можеше да  седи във вертикална посока  защото опираше във филтъра  . Оградил съм ти на снимката къде беше пластмасата  ,но аз със клещите я орязах :D и вече застана във вертикална посока  , сега филтъра е на макс и изобщо няма никакво течение :)  . Че от толкова  бъркане и вадене на тоя филтър водата стана мътна  :-|  Обаче ми е странно като няма никакви балончета , все едно  не чисти водата  :-D  




skorpi_zoo

Ами пречела е защото тази приставка е за по-малка помпичка,Но няма проблем пак върши работа. *THUMBS UP*
Само една забележка,ако поставиш помпичката във вътрешния ъгъл,както е на първата снимка,няма да е толкова"Очевадна"
Ако го хвана тоя Мърфи...

ianiovski

Еми за да е във вътрешен ъгъл ще трябва да разменя местата на нагревателя  и помпата иначе няма как  *SORRY*

skorpi_zoo

Има как колега,приставката се върти от 2 места .На теб ти трябва да я завъртиш от там ,където си рязъл пластмаската.Ако не иска да се върти,извади цялата трабичка (смело няма да се счупи) и тогава я завърти,зощото може отдолу да има зъбчета, които да я държат.
Ако го хвана тоя Мърфи...

Similar topics (5)

1751

Започната от Тони


Публикации: 30
Прегледи: 12732

46827

Публикации: 11
Прегледи: 5434

35161

Започната от pavcho85


Публикации: 3
Прегледи: 3504

17410

Публикации: 10
Прегледи: 8045

37145

Публикации: 11
Прегледи: 5225