• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 14:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за EHEIM classic 2215

Започната от igenov, 26.02.2008 09:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

igenov

От няколоко дни ползвам този филтър и ми се струва, че е малко повече шумен. Някой ползва ли такъв и какви са впечатленията относно шума?

NikolaV

Някъде много отдавна и аз бях питал същият въпрос. Имах същия филтър и в началото беше малко шумен. С течение на времето спря да шуми или поне аз да го чувам. Не става въпрос за въздух вътре, просто си беше шумен, но се оправи за 2-3 седмици. Сега съм със 2250. Същата работа. За 2-3 седмици спрях да чувам всякакъв шум.

igenov

Благодаря Nikola V , дано и при мен да стане така.

ceco

Цитат на: NikolaV - 26.02.2008 12:59
Някъде много отдавна и аз бях питал същият въпрос. Имах същия филтър и в началото беше малко шумен. С течение на времето спря да шуми или поне аз да го чувам. Не става въпрос за въздух вътре, просто си беше шумен, но се оправи за 2-3 седмици. Сега съм със 2250. Същата работа. За 2-3 седмици спрях да чувам всякакъв шум.

Аз съм с 2228 и мога да ти разкажа същото.Не знам каква е причината.
Ти с оригиналната керамика на Eheim ли си?

plant

Ами аз съм забелязъл че при увеличаване на натоварването шума се увеличава.Тоест виж някъде да не се е прегънал маркуча някъде или пък да са ти прекалено дълги маркучите .

igenov

ЦитатТи с оригиналната керамика на Eheim ли си?
Не съм с оригинална керамика, а с българска-1 л. Дали е възможно да съм поставил повече пълнеж и затова да е по-шумен. Най-отдолу съм поставил керамиката, след това дунапрена за грубо филтриране, който е на филтъра. Над него съм поставил вата, след нея е дунапреновата гъба за фино филтриране и гъбичката с активен въглен. Най-отгоре съм поставил мрежичка с една опаковка Сера Фосвек Гранулат.
Маркучите мисля са добре, но пак ще ги огледам.

ata_nas

Имах подобен проблем, но  с Флувал. Получи се след почистване на филтъра поради недоброто обезвъздушаване, но след 2-3 дни работа се оправи!

ceco

Подредбата ти ми е странна, но все пак аз съм с друг модел.При мен има първо 1 кощница с тръбички, над нея едра гъба, след това 2 кошници с топчета и над тях- под капака е финната вата.
Виж как го дават:
http://eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp?key=liniendetail_25376_ehde

igenov

ЦитатПодредбата ти ми е странна, но все пак аз съм с друг модел.При мен има първо 1 кощница с тръбички, над нея едра гъба, след това 2 кошници с топчета и над тях- под капака е финната вата.
Виж как го дават
Моята е същата, само че вместо топчета имам вата.

discus

Цитат на: igenov - 28.02.2008 08:22
Моята е същата, само че вместо топчета имам вата.

Оправи си подредбата на материалите във филтъра, така не работи ефективно според мен. Не казваш каква е керамиката(гладка или пореста), ако е гладка то тя не прави нищо повече от това да разбива потока и да задържа по големи боклуци.Ако е пореста вероятно прекалено бързо ще се задръстят порите. Подребдата по принцип би трябвало да изглежда нещо от тоси тип-гладка керамика,едра гъба, пореста керамика, ситна гъба, като съотношението гладка-пореста бих го направил 1:3.

}|{opukc

Или пък така:
Гладка керамика, един пръст от дъното на долната кошница, гъба за едра филтрация, пореста керамика до горе в другите кошници и вата за финно.

NikolaV

Лично аз не слагам вече най-горната (последна) фина вата. Не се сещам каква роля играе освен да задръства по-бързо филтъра.
В момента при мен (2250) подредбата е от долу на горе по пътя на водата: 3-4 см. от най-едрата и груба вата на Сера (мие се лесно - за многократна употреба) и след това "гювеч" от сипоракси, трошени корали и други керамики каквито имах, всичко това в торбичка. Придържал съм се към ехаимското предложение за подредба, като само махането на фината вата си е моя измислица.

http://www.aquariumbg.com/forum/index.php/topic,5193.0.html

Raven

Аз съм- най отдолу гладки тръбички за разбиване,един пакет едра вата на Сера и върху нея 5 литра лава.
С изключение на тръбичките другото е без кошници а ми отделено едно от друго със сита.
От ситна вата  полза няма- само скъсява пробега на филтъра между презапусканията.
Кошниците излишно заемат място според мен а и не се херметизират и водата си минава покрай тях.

Забелязах че водата ми в момента е с доста високо рН 7-7.2.
Това е странно защото до сега винаги ми е било 6.5-6.8.
Дали не е от лавата,ако някой друг е слагал има ли такива наблюдения?
Аз я сложих преди месец и забелязах това изменение на рН.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

}|{opukc

01.03.2008 23:35 #13 Last Edit: 04.03.2008 12:01 by }|{opukc
Цитат на: raven - 01.03.2008 23:25Забелязах че водата ми в момента е с доста високо рН 7-7.2.
Това е странно защото до сега винаги ми е било 6.5-6.8.
Дали не е от лавата,ако някой друг е слагал има ли такива наблюдения?
Аз я сложих преди месец и забелязах това изменение на рН.

Не би трябвало, повечето вулканични скали имат кисел състав зарази големите количества силикати.
Изключение прави мрамора.

cardin

Аз пък имам един EHEIM classic 2213 и си работи съвсем тихичко,почти не се чува.

Similar topics (5)

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13352

17410

Публикации: 10
Прегледи: 8044

1769

Публикации: 7
Прегледи: 5670

40118

Публикации: 3
Прегледи: 2875

29068

Публикации: 13
Прегледи: 6774