• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 07:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

въпрос ?

Започната от batmilcho, 23.03.2008 15:15

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

batmilcho

Имам въпрос.
Вчера си купих канистър ТетраТек . Досега бях с потопяем .
Сега водата е годна за пиене:)) но няма аерация.
какво ще ми препоръчате. помпичка с камъче или бутилката с маята?

Лора

Как така няма аерация?!
Ако имаш растения мисля,че камъче не ти е нужно.Растенията ще доставят достатъчно кислород за рибките.Признавам,в началото и аз се притеснявах относно това,но от близо месец си карам само с филтъра без аериращия апарат и мога да кажа,че не се забелязва липсата на такъв.
Това си е мое мнение.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

batmilcho

а като няма въздух за растенията, достатъчно ли ще им е СО2 отделено от рибите.

streetspluntep

Според теб така зададен въпросът ти какъв отговор ще има?
Дай повече информация за да може да ти се отговори изчерпателно.
Кажи колко литра е аквариума ,колко и какви риби го обитават, колко и какви растения...

Лора

Ами при мен няма никакви проблеми.Пробвай ден два без аерация,ако забележиш,че рибите стоят на повърхостта тогава си включи аериращ апарат,но немисля,че ще има нужда.    
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

batmilcho

100 литра е водата.
растения има доста.от най масовите защото тук в Бургас няма кой знае какъв избор.
рибите са повечето хелери , гупи и коридораси .
Питанка ми е повече към растенията.сега като няма подаване на въздух и като няма от къде да се абсорбира СО2 , кое е по добре - помпичка само с камъче или ботилка с мая ?

Barbus

Пич,растенията използват СО2 за да произвеждат кислород :-)Не разбирам за какво ти е да пускаш допълнително СО2 :duvar:
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

Лора

23.03.2008 15:45 #7 Last Edit: 23.03.2008 15:48 by klaralara06
Цитат на: Barbus - 23.03.2008 15:42
Пич,растенията използват СО2 за да произвеждат кислород :-)Не разбирам за какво ти е да пускаш допълнително СО2 :duvar:
Повярвай рибите произвеждат достатъчно СО2.Аз също съм се замисляла за ЦО2 система,но не забелязвам такава нужда.Само от време на време торя и това е.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

batmilcho

ами дано да е достатъчно :)) ще стане ясно . благодаря все пак  *DRINK*

Лора

Цитат на: batmilcho - 23.03.2008 15:38
кое е по добре - помпичка само с камъче или ботилка с мая ?
Бутилката с маята е Со2 система (самоделна),няма нищо общо с помпичката с камъчето-неговата работа е да аерира не да подава Со2
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

ata_nas

Дано някой по-скоро "помете" след вас!

batmilcho

да така е но във въздуха също има СО2 , а той се разтваря във водата също както кислорода. нали? от бутилката с мая СО2 излиза с много много по голяма концентрация. и затова ефекта е .....

Лора

Цитат на: ata_nas - 23.03.2008 15:59
Дано някой по-скоро "помете" след вас!
Бе невиждам кой знае какво да се помита след нас.Човекът пита ние му отговаряме.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

batmilcho

това неможах да го разбера какво имаш впредвид да "помете" някой.нещо против ли имаш, че питам?

Лора

 *offtopic Ами според някои съфорумници,това което се написа досега са глупости.Което означава че темата или ще се заключи или повечето мнения ще бъдат изтрити.Това е то "помете"
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (5)

26743

Публикации: 17
Прегледи: 12010

4419

Публикации: 10
Прегледи: 6205

37145

Публикации: 11
Прегледи: 5228

42110

Публикации: 9
Прегледи: 4329

1751

Започната от Тони


Публикации: 30
Прегледи: 12740