• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 05:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Външен филтър?

Започната от jocker, 20.05.2005 22:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FLEXX

Цитат на: "Stas"Съгласен съм.

(А момчето не е споменавало думата канистър).
Добре де човек, кой филтър се свързва с аквариума посредством маркуч(И)?

AQUASAUR

Всеки поотделно е с нещо прав...
Ще си кажа и аз мнението...
Конкретно за това дали може канистъра да се тупне върху аквариума...Имам следните случаи:
"МАРАТОН 1000" след като се стартира и обезвъздуши във вертикално(нормално) положение...,го поставям хоризонтално върху аквариума...
Не бих казал,че шуми повече или дебита му е по-слаб от нормалното!
При мен точно този канистър заедно с три въздушни помпи е включен към "ЮПиЕс"(модел"РПТ-800А") и  поне до сега(от 2 години) не е прекъсвал работа "инцидентно"(все се каня да пробвам колко време би издържал при"спрян" ток...?).
Иначе,ако не е "юпиесизиран" и спре тока...и после не си там като дойде...бая стъргане и хъркане ще падне на главата(на канистъра) "на сухо" преди да прегрее и изгори... :evil:
Друг вариант ми е с "МАРАТОН 1500"(с нефункционираща глава), към който независимо от положението му,подавам в смукача му вода от "Пауър хед 2100 л/ч" потопен в аквариума...Също не мисле че има проблем със "шума" или дебита...Само не трябва да оставяш канистъра прекалено да се задръсти и затормози "Пауър Хед"-а... :!:

Атанас Казаков

Ицо, напълно прав си, но мисля , че до някъде си губи смисъла да си купиш канистър и да го преправяш.Ето още един вариант:
Прави се второ аквариумче, което ще стои над големия и ще бъде филтър.По принцип е препоръчително филтрационния обем да бъде от 2,5% до 5% от обема на аквариума, може и повече!Протичането на водата в него става по подобие на филтрационните системи за морски аквариуми.След преминаване на водата през филтърните пълнежи, тя пада обратно в аквариума.Във филтър от този модел лесно се обособяват и две зони-влажна и залята с вода, което подобрява работата на бактерийте многократно.Прави се и преливник, който предпазва от преливане в случай на запушване на пълнежите.Захранването с вода става посредством глава, сметната да превърта обема 2-3 пъти в час, на съответната височина!Евентуални спирания на тока не повлиават работата на такава система.
Почистват се само механичните филтратори, които са на входа на системи от този род.Основни почиствания/ревизий/, се правят най-много 2-3 пъти годишно.
В такива системи лесно се добавят активен въглен, фосфатни филтратори, нитратни филтратори и бавни денитратори, много важни за успешното гледане на аквариума, понякога, в зависимост от типа аквариум.

Живко

все едно си описал моя филтър самоделка,който от два месеца не работи заради поредния експеримент. :D
Никой не се е родил научен.

Живко

http://bgphoto.net/photos/2429/o632479008042656250.jpg

първата преграда до преливника не стига до горе.така при задръстване на пълнежа водата почва да тече над нея.
почистваме и е готов за работа.
Никой не се е родил научен.

AQUASAUR

Абе за всяка ситуация Ние-Българите си имаме решение...:shock: :roll:  
Ако знаят "Европейците" какъв "технически прелом" ги чака като ни приемат в Евросъюза... :idea:  :!:  
:o :P  :lol:

Атанас Казаков

Така си е! :D  :D  :D
:bg  :bravo

FLEXX

и аз съм мислил за скачен съд, но не мога да му измисля място - по принцип трябва да се сложи над главния съд, т.е. над аквариума, ама къде ще си сложа пурите ? Поне моята конструкция не позволява. Иначе идеята е повече от добра.

Живко

Цитат на: "FLEXX"и аз съм мислил за скачен съд, но не мога да му измисля място - по принцип трябва да се сложи над главния съд, т.е. над аквариума, ама къде ще си сложа пурите ? Поне моята конструкция не позволява. Иначе идеята е повече от добра.

как така над аквариума.
за да е скачен съда,повърхностите трябва да лежат на една равнина.
слага се до аквариума или закачен за него(ако е с преливник)
Никой не се е родил научен.

FLEXX

самия съд на филтъра има постоянно ниво, т.е. когато се изключи помпата остава определено количество вода, когато се включи помпата нивото се качва и прелива обратно в аквариума. Просто и ефикасно според мен. Добре, може да не е класически 'скачен съд'.

niki033

Цитат на: "Живко"http://bgphoto.net/photos/2429/o632479008042656250.jpg

първата преграда до преливника не стига до горе.така при задръстване на пълнежа водата почва да тече над нея.
почистваме и е готов за работа.

Това ми се струва(поне на мен) много сложно.
Не е ли по-добре да си поръчаш подобен филтър от http://www.alisa33.com/scripts/goods/details.asp?id=25&cat=0  :?:  , но трябва да не си с много голям аквариум.

Живко

най-просто е да си поръчам най-хубавия канистър,с доставка и монтаж.плюс месечна поддръжка,разбира се срещу някаква сума. :wink:
предимството на самоделката е че има 90% от качествата на канистъра,а срува тъкмо5-10 пъти по-малко.
моя аквариум е 270л.с 13л.филтър.от тези 13л. десет се пулнят с каквото ти душа иска.дебита е 800л. в час.
ЦЕНАТА МУ Е 48л.
представлява стъклен аквариум с прегради.само преливника е малко врътня да се направи.
Никой не се е родил научен.

Similar topics (5)

4828

Публикации: 10
Прегледи: 5554

50155

Публикации: 3
Прегледи: 1874

1783

Публикации: 3
Прегледи: 2799

17461

Публикации: 7
Прегледи: 6435