• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 06:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тези камъни ще станат ли за цихлидарника ми ?

Започната от madness7777, 25.07.2010 12:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

madness7777

Ето тези са , мисълта ми е дали няма да се разложат във водата с течение на времето или изобщо са годни за аквариум , намерих ги в 1 вила като бях на почивка миналата седмица , благодаря Ви предварително.  ; ;

Alexfield

Тези камъни са варовикови. С времето бавно се разтварят във водата и повишават нейната твърдост. Това ги прави подходящи за цихлидарник.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

stilista

За ставане стават ,но имай впредвид че рибите ти може да се наранят докато "пилотират" измежду тях.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

elblanko

Цитат на: Alexfield - 27.07.2010 10:58
Тези камъни са варовикови. С времето бавно се разтварят във водата и повишават нейната твърдост. Това ги прави подходящи за цихлидарник.
За африкански цихлидарник. ;-)
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

BOJO

Цитат на: elblanko - 27.07.2010 22:45
За африкански цихлидарник. ;-)

Ми то другото е илюзия :)

Да , каманаците стават , но са неестествени за биотопа. Варовик са, това ги прави подходящи както и Alexfield спомена. Варовика в тези камъни започва разпад при много ниско ПХ, в връзка с киселиността на водата. При нормално ПХ - около 7-7,5 каквато е софийската вода на практика не се разгражда.
съгласен и с "стилиста" има възможност да се наранят, но докато не опиташ, няма как си сигурен. Аз бих ги сложил :)

madness7777

Благодаря Ви , реших да сложа речни камъни и едни от морето имам бели са на цвят (мисля че имат варовик , ще подържат твърдостта на водата ) , а й съм взел едно дето също покачва , сега в момента е 7,5-8 , следващата седмица ги пускам цихлидките( сега ми оставя да направя избор какви ще бъдат , насочил съм се към Малавийските )

BOJO

Цитат на: madness7777 - 28.07.2010 15:40
Благодаря Ви , реших да сложа речни камъни и едни от морето имам бели са на цвят (мисля че имат варовик , ще подържат твърдостта на водата ) , а й съм взел едно дето също покачва , сега в момента е 7,5-8 , следващата седмица ги пускам цихлидките( сега ми оставя да направя избор какви ще бъдат , насочил съм се към Малавийските )

Много добре си се насочил към Малави. Няма да съжеляваш. Сега - може би не ми е работа ,взел си нещо което покачва нещо но не знаеш защо и какво. Най добре се спри с това.
Твърдостта на водата - общо взето това означава възможността на обем вода да не става по кисела. С други думи да държи стабилно ПХ.
А ПХ е показател, който показва киселинността на водата. Ако ПХ е под 7 водата е киселинна , ако е над 7 - основна (алкална)
Малавийците се чустват отлично в вода 7-7,5 (Софииска чешмяна)
Най важно за тях е да стабилно ПХ.
Само да спомена пак , варовика в камъните ще ти вдигне твърдостта ако ПХ падне на 5 :D. Toгава вече ще е късно


Similar topics (5)

56981

Публикации: 6
Прегледи: 2876

12826

Публикации: 4
Прегледи: 3549

37489

Започната от manqka


Публикации: 5
Прегледи: 4018

51409

Публикации: 3
Прегледи: 2355

30056

Започната от Genadig


Публикации: 8
Прегледи: 4921