• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Tetratec ex1200 каква медия и подредба?

Започната от mitkkky, 31.01.2014 12:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mitkkky

Здравейте, имам аква 200л., с размери 100х40х50.
В аквата се гледат дребни пасажни рибки. Предстои засаждане на малко разтения за цвят има корени и камъни. грунда е речно дъно 2,3,4.
Филтера ми е Tetratec ex1200 взет 2ра ръка от зет ми. няма течове и работи безупречно (след смяна на всички възможни уплътнения). Та въпросния канистър го взех готов зареден и подреден по следния начин: кошници 1 и 2 едропореста гъба и сипоракс отгоре; кошница 3 - едропореста гъба и дребен сипоракс и нещо като миди и камъчета (съжалявам за невежеството не знам как се казва) върху нея; и кошница 4 - едропореста гъба и 2бр. вата (самоделно изрязана по шаблон от голямо парче)
След като разгледах подобни теми стигнах до извода че подредбата е май е грешна.
Молбата ми е запознатите колеги да си кажат мнението как и със каква медия да напълня филтъра че да работи оптимално и водата да е кристал, Защото в момента водата е много бистра и прозрачна но плават песъчинки в нея. Аквата е стартирана преди година всички вътре си живеят щастливо и безгрижно (няма бради нито мустаци) :), така че теории за азотен цикъл биха били нелепи :)
Сигурен съм че филтъра е достатъчен за целта просто трябва да се оптимизира.   

rollon

Според мен прекалено много вата и гъби имаш за механична филтрация,а както си забелязал продължават да плават песачинки=>ще ти трябва вътрешен филтър.Най-добре намали мех. за сметка на биологична филтрация.Тази медия,която споменаваш като миди и камъчета,може и да е коралов пясък,а той ако не се лъжа вдига Ph-то на водата и е по-удачен за цихлиди,а ти такива не гледаш.Иначе керамичните пръстени са си класика,но нека се изкажат и по-опитните от мен  :-)

Similar topics (5)

56442

Публикации: 1
Прегледи: 2418

44903

Публикации: 5
Прегледи: 4958

12357

Публикации: 5
Прегледи: 3869

2355

Започната от Ernest


Публикации: 16
Прегледи: 39637