• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум

Започната от Мартин Пищолски, 11.02.2012 13:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мартин Пищолски

Здравейте :) Това е моят аквариум ако трябва да се добавя още нещо

Nikiengi

Ами растения няма ли да има? И този замък - маже би ти харесва, аз бих го заменил с камък. Мисля, че Скаларията не за там, тя става голяма, а аквариума е малък. Десетина коренчета Ехинодорус Тенелус ще раздвижат гледката. Успех!  :-)

Чакъров

Подкрепям мнението за замъка - може да се направи комбинация от някой корен и камъни , лампата е водоустойчива, но според мен не е добра идея да седи под вода. Бях ползвал такива - не бяха потопени във водата а на повърхността и от изпаренията лампата работи около месец.
А пък ако мислиш да гледаш и растения трябва да помислиш над осветлението по сериозно.

ancitrusa

На замъка, мидите и керамиката, мисля че не им е мястото в аквариума. Сложи един корен и растения.

manyg

Както каза по-горе колегата извади тая лампа от там и недей си игра така с тока. За 10лв може да си вземеш готово тяло с лампа;).
Също бих те посаветвал да махнеш тоя замък. Много изкусветно седят тези детски декорации :) . Аз ли4но не съм привърженик на тези гъби и бих го заменил с някоя потопяема помпа за 10-на лв ;)
Наблегни на естественото, природното (растения, корени...) :)

cheatah

Koлега,и си намести хубаво аквариума в/у подложката,не е хубаво да има висящи краища :)

Мартин Пищолски

Благодаря ви  :-) Ще ми кажете ли какви водорасли да сложа в аквариумат :whistle:

Nikiengi

Ехинодорус Тенелус, Спирална Валиснерия, Хигрофила Полисперма, Лимнофила Сесилифлора и по-добро осветление!

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Peza

Цитат на: Мартин Пищолски - 11.02.2012 18:55
Ще ми кажете ли какви водорасли да сложа в аквариумат :whistle:
Една малка подробност, но много съществена разлика, повярвай ми. Не водорасли ... растения.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Мартин Пищолски

А други разстения да сложа ли  :-)

Асен Евгениев

Цитат на: Мартин Пищолски - 14.02.2012 22:28
А други разстения да сложа ли  :-)
А ти какви сложи, че питаш за други?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

grigor nakov

Цитат на: akapulko - 14.02.2012 22:32
А ти какви сложи, че питаш за други?

Разстения аз също не виждам  *dontknow*,също така махни този замък дето си го сложил вътре твъдоста на водата се повиша,сложи заден фон и хубаво осветление *NO*

teodorcho

Колега и аз съм на мнението на другите, махни замъка и сложи някакви растения и може би някой корен. Но преди да сложиш растения, сложи по силни лампи.

Similar topics (5)

19145

Започната от gecatax


Публикации: 3
Прегледи: 3361

49792

Публикации: 8
Прегледи: 4672

5144

Публикации: 17
Прегледи: 10690

39684

Публикации: 17
Прегледи: 8311

13406

Публикации: 3
Прегледи: 2308