• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съвет за вътрешен филтър

Започната от RollX, 24.03.2009 20:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

RollX

Здравейте! Току що се регнах, и виждам че форума наистина е прекрасен.  :-) От близо месец вече имам аквариум - близо 72л. с метални ръбове  :-D, home made. Та всичко е ОК, обаче нещо водата напоследак взе да става много мътна и реших, че наистина се нуждая от филтър. За сега карам само с помпичката за въздух, а лайната ги чистя с маркуч. Та, момчета и момичета какъв филтър ще ми препоръчате? Предпочитам да е по - евтиничък(max 50лв), да не е много голям и да извършва всички видове филтрация.  ;-) За сега съм се спрял на този http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?page=search&search_text=Aqua%20EL%20Turbo&product=Aqua_EL_Turbo_650&n=1. Не е от най- красивите и малки модели ама пък изглежда надежден.  *mislia* Колебая се между модела Aqua EL Turbo 650 и Aqua EL Turbo 350, все пак като за 72 литра мисля че 350л/ч ще са малко. Дайте мнения.  :-|

onyxman

Аз съм за Сера Фил 120 - 700л/ч.Имам такъв на аквариум 63 л.Малко по-скъп е, но смятам че е по добър. *THUMBS UP*

zambo

За биофилтрация Едем , и чистиш на ръка мръсотията .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

barabata

За 50 литра ползвам китайски 350 литра в час, но малко доработван. Според мен колкото и да е мощтна главата филтърния обем през който се прекарва водата е крайно недостатъчен. Имах един стар 700 литра в час и към неговия пласмасов контейнер с гъбата отгоре залепих със силикон главата на 350литра в час филтър. Напълно достатъчно и мия филтъра на 3 седмици някъде а не всяка седмица както се налага с оригиналното контейнерче на фитъра.
700 литра в час в 70 литра ще прави центруфуга. До 400 литра в час с повечко обем за филтриране е по-добре.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

onyxman

Като сисложи лирата няма да има никакви вихрушки, но ще има добра филтрация.

RollX

Благодаря на всички за коментарите утре ще поразпитам из магазините и ако не си харесам ще поръчам нещо онлайн.   :-)

Similar topics (5)

34010

Публикации: 8
Прегледи: 4322

57123

Публикации: 2
Прегледи: 1809

9132

Публикации: 18
Прегледи: 10015

27619

Започната от Luton


Публикации: 3
Прегледи: 2726

49856

Започната от ghivanov


Публикации: 6
Прегледи: 3738