• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 12:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Вътрешен филтър 600l/h за аквариум 75L

Започната от BOJO, 19.03.2009 10:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BOJO

Закупих си аквариум 78 литра. Към него вътрешния филтър е с дебит 600l/h . Докато нямаше растения изглеждаше ок всичко. Сложих няколко растения и стана като центрофуга - растенията наклонени на една страна и събрани на топка - това в другия край на аквариума :)

Прочетох, че мощността на филтара трябва да е 78*6 = 468. Въпросът е дали да закупя ново филтарче с по-малко мощност или това има вариант да се намали дебита. БТВ, опитах и без маркучето за въздух - ефекта е същия но без мехурчета.


discus

Цитат на: BOJO - 19.03.2009 10:55
Закупих си аквариум 78 литра. Към него вътрешния филтър е с дебит 600l/h . Докато нямаше растения изглеждаше ок всичко. Сложих няколко растения и стана като центрофуга - растенията наклонени на една страна и събрани на топка - това в другия край на аквариума :)

Прочетох, че мощността на филтара трябва да е 78*6 = 468. Въпросът е дали да закупя ново филтарче с по-малко мощност или това има вариант да се намали дебита. БТВ, опитах и без маркучето за въздух - ефекта е същия но без мехурчета.



Е кажи какъв е филтъра все пак, може и снимка да щракнеш. Има няколко варианта за намаляване на дебита.

BOJO

Ами като не помня марката....  Филтъра е китайски - 14 лв. Залепва се на стената с две лепки. Разглабя се по средата за да се почисти гъбата. Има маркуче което да засмуква въздух....

miTko

Ако не можеш данамалиш дебита по никакъв разумен начин, насочи филтъра да бие струята по късата страна и косо нагоре, така ще прави най-малко беля. Друг вариант е да си направиш флейта, да разпредели потока по дължината на аквариума. Има фабрични такива с вътрешни филтри. Виж на Сера някоя картинка и направи такава.
Разни мои АКВАРИУМИ 

ccpzaz

http://www.postimage.org/image.php?v=aV10mYW9 Мисля , че тази снимка ще ти помогне за избягването на проблема с  водовъртежа ... Правиш една флейта и забравяш за водовъртежи  *DRINK*

BOJO

Филтарчето е SUNSUN - сега го видях в друг мазазин. Оказва се че не сам получил нито една тръбичка в комплекта  :-( :-( :-(. Като погледах дали е същата помпичка се оказва че към нея си има флейта и още приспособления ... Да, да ама не... При мен нямаше.

Lucio

Аз имам два броя от тях. И в двата нямаше никакви приспособления  :duvar: .  ако е трябвало да има , значи и мен са ме минали .Направих ги с флейти, както ти са писали колегите. Имах стари флейти от външен филтър Атман /не помня какъв беше модела точно/ ама размера им пасна точно.

BOJO

Какво направих: закупих ново филтърче 7 W с дебит 380l/h. Филтърчето е HAILEA и си има всичко - Флейта, маркуче за въздух, допалнитени уплатнения/ не знам за каде са/ и един накрайник, към които се прикрепя според мен маркуч за почистване  :-D



Lucio

Маркуча, предполагам е за вкарване на въздух.

Similar topics (5)

39150

Публикации: 13
Прегледи: 6371

6921

Публикации: 4
Прегледи: 3814

57116

Публикации: 0
Прегледи: 2039

21064

Започната от N.Nobs


Публикации: 6
Прегледи: 6744

55970

Публикации: 6
Прегледи: 3188