• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 17:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Спешно: имам теч в аквариума...

Започната от gradinarq77, 28.02.2016 20:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gradinarq77

Здравейте,

Моля помогнете:  =-O имам малък теч в горната част на аквариума. Източих малко вода, спря и видях къде е. Въпросът ми е: как мога да го оправя... Може ли да мина със секундово лепило? Знам че с това може да се лепи и на мокро, и няма много да се вижда. Но има ли някой опит с подобен проблем? Ако вече има такава тема се извинявам, но нито можах да открия такава чрез търсене, нито в заглавията...

Ще бъда благодарен за бързи отговори!! *THUMBS UP*

Ilianidis

Със секундно не става,пада след време от водата,пък и не е за целта.Сваляш нивото,подсушаваш и мажеш със силикон,става и под вода дори,но съм ползвал в сладка вода.Поради съдържание на пероцетна киселина,ще е вредно в солена.

gradinarq77

Мерси за бързия отговор... Не искам да разваля целия аквариум и се надявах че може да се мине отгоре някакси... А бе, ще се оправим...

Lightning_boy

Цитат на: gradinarq77 - 28.02.2016 20:55
Мерси за бързия отговор... Не искам да разваля целия аквариум и се надявах че може да се мине отгоре някакси... А бе, ще се оправим...

Колегата в горният пост ти е дал възможно най-правилният отговор. Даже, ако се поразровиш из нета ще намериш и клипчета с препоръки за ремонт на всякакъв вид течове по аквариумът.
Поздрави!
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

gradinarq77

Тъй като употребата на силикон отпадна и нямаше как да изпразня целия аквариум се пробвах с секундово лепило, тъй като знам че може да се използва в солената вода. Дори лепи и се втвърдява във влажна обстановка. Корали може да се залепят с него. Препоръчително е само да не се лепят много неща на веднъж в аквариума. Имах снощи малко вкъщи и просто се пробвах. За сега държи. Ще допълня информацията ако се случи нещо в повече. Благодаря на колегите, които бързо се отзоваха...  *THUMBS UP*

_Kirilov

Доста бързо ще се отлепи.
Вътрешния ръб си могъл без абсолютно никакви проблеми да го минеш с много тънка ивица силикон и да го изчакаш 2 часа да засъхне.
2 часа защото е много малко количеството и не е дебел слоя.
Ако има фуга около 1мм примерно между стъклата дори можеш със спринцовка да вкараш точно там дето се е разлепил(ако се вижда разбира се) И така ще се разминеш с галимациите при разваляне на целия аквариум !

gradinarq77

Мерси и за тази идея... Ако се наложи ще пробвам и това. Истината е, че не съм лепил аквариум до сега... Но със спринцовката е супер идея!

Similar topics (5)

35870

Публикации: 8
Прегледи: 4147

18157

Публикации: 4
Прегледи: 3476

5293

Публикации: 5
Прегледи: 3766

60006

Публикации: 7
Прегледи: 2325