• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Смяна на вендузи на филтъра ?

Започната от ianiovski, 15.05.2017 13:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ianiovski

Вече вендузите на филтъра ми не държат изобщо и постоянно се отлепва от стъклото . Въпроса ми е от къде мога да се сдобия с подобни ,ако изобщо продават такива или по какъв метод (побългаряване) мога да закрепя филтъра стабилно за стъклото ?

_Kirilov

Какъв е филтъра ? Марка, модел , снимка някоя

ianiovski


saxon

Потопи ги във гореща вода и пак пробвай

ianiovski

Направих го , утре ще видя дали е паднала  *THUMBS UP*

Публикациите са слети: 16.05.2017 08:06

Нямаше резултат на сутринта се беше отлепила .Ще се взимат от някъде ,но от къде ?

Caxapa

Отиваш в някое магазинче, магазин, че и по- голям за акваристика  с вендузата и ако не на първото то на следващото ще намериш такива лепки. Важното да пасва главата на вендузата към захващането и към филтъра.

ianiovski

Лошото е че тук във Враца няма големи магазини  *dontknow*

ianiovski

Питах къде ли не и подобни вендузи няма ,ходих и на пазара за животни на Подуяне . Поръчах си от Китай двойно лепещи вендузи ,но резултатите бяха временни . Вече обмислям закупуването на нов филтър ,защото ми омръзна да бъркам в аквариума и да го намествам . Някви други идей !?

https://s26.postimg.cc/5drjfl43d/Capture.jpg

nadji6

А не става ли с вендузи за сапунерка/закачалка/нещо подобно, изрязвате нелепящата част и го моделирате според дупката на филтъра или го залепвате направо за филтъра с капчица/силикон? Грозно ли става? Не държат ли тези прозрачните вендузи? Което ме подсеща, че и на моя нагревател се гътнаха вече и аз трябва да търся явно...

ogun

В големите магазини има всякакви вендузи, но по мои наблюдения не изкарват много.
Имам едни вендузи за хавлиени кърпи, на тях има куки, които могат да се махат.
Като се махнат се получава дупка и със свинска опашка може да се върже всички за тях.

Купувани са от Левче, изобщо не се отлепят, трябва много остър нож и само така се махат. Със сила не става.
Имам една, която от 1 година е залепена и не е мръднала.

Та търсете такива вендузи за кърпи или нещо от сорта, прозрачни са, в пакет по 10-ина.

vanko77777

Цитат на: ogun - 30.09.2017 19:05
В големите магазини има всякакви вендузи, но по мои наблюдения не изкарват много.
Имам едни вендузи за хавлиени кърпи, на тях има куки, които могат да се махат.
Като се махнат се получава дупка и със свинска опашка може да се върже всички за тях.

Купувани са от Левче, изобщо не се отлепят, трябва много остър нож и само така се махат. Със сила не става.
Имам една, която от 1 година е залепена и не е мръднала.

Та търсете такива вендузи за кърпи или нещо от сорта, прозрачни са, в пакет по 10-ина.


+1 и аз така процедирам и нямат мърдане, хвани вендузите със свински опашки за филтъра
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Similar topics (5)

57790

Публикации: 0
Прегледи: 1342

4114

Публикации: 1
Прегледи: 3654

103

Започната от NikolaV


Публикации: 12
Прегледи: 6419

48416

Публикации: 39
Прегледи: 59518

29406

Публикации: 5
Прегледи: 3663