• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 16:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

шумен канистър,решение на проблема.

Започната от DIDO_bS, 06.10.2015 18:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DIDO_bS

Здравейте колеги,скоро се сдобих с въпросния филтър/ВТОРА РЪКА/ но трака и се не трае.модела е СЪН СЪН 1400л/ч+УВ  ,в началото сам се обезвъздушаваше през 5мин,но след отваряне и смазване тук там спря да влиза въздух но почна да шуми като помпа за въздух.ако някои е имал подобен проблем или знае някакво решение нека сподели. *DRINK*

gebo777

Едва ли някой ще ти каже нещо оптимистично... Тия филтри и нови са си компромис, а пък втора ръка... Помъчи го още малко, пък после търси нещо, на което пише "Made in Germany"... :-) Иначе проблемите с техниката ще ти скапят удоволствието от хобито...
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

VDO

Мен един нов Ехайм преди време ме изеде по подобен начин,ротора тракаше ,та не се траеше, надписите вече не са това,което са били,всичко се прави в Китай,нищо,че е марка на известни фирми,това не е гаранция.Най -вероятно канистъра смуче въздух от някъде,ако шумът е като от аератор,ако трака,пролема е в ротора.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

a__andreew

Здравейте, имах преди време един тетратек 1200 и той от време на време изкарваше  балончета  от изходящия маркуч. Открих проблема в помпата за първоначално пускане. Сложих по нова гумено уплътнение и смазка и проблема изчезна. Може да е подобен проблема и при този филтър

DIDO_bS

благодаря за мненията колеги,както съм споменал сам се обезвъздушаваше през 5мин.но този проблем го отстраних.остана тракането което мисля че е от износен ротор и следователно увеличаване на луфта.основния ми филтър е ЕХЕИМ /без коментар/а този ми попадна без пари и реших да го вържа да подпомага филтрацията.някой знае ли дали се продават резервни части и конкретно ротори. *DRINK*

kakd4

 Аз залепям с коноконлит перката към ротора, тя се движи донякъде в двете посоки, но след залепянето няма проблеми, не мога да си обясня  защо ги правят така, вероятно има някъкъв смисъл.При залепянето поставям ротора нагоре за да намаля вероятността перката да залепне накриво.Тракането се получава от износване между перката и стеблото на ротора.
Скоро купих втора ръка аквабол с тракане, смених ос и гумички но тракането спря след като залепих перката- пробвал съм го и с други китайски помпи, дано и при вас проработи.

Caxapa

Абсолютна грешка е да се залепя перката в неподвижно положение към ротора който е магнитен!

Penta

Предполагам смисъла е за да може ротора да мръдне свободно, без съпротивлението от перката, при включване на филтъра.
Ако филтъра трака от този луфт до степен че не се трае и трябва да се замени, идеята на колегата не е толкова лоша. Друго е да окипазиш работещ филтър, но ако така или иначе няма да го бъде...

Caxapa

Точно тези 30° или 45° свободна зона завърта пропела-перката. При евентуално спиране на тока и ротора спре в мъртва зона няма как да тръгне след това.  Тогава трябва да завъртиш щепсела-да смениш посоката.  ТРакане може да се получи и ако има асинхронизация. Например  неизправни  намотки в статора.  *dontknow*

petq3515

Аз имах същият проблем с един ЕHEIM Втора ръка доста стар. Много малко парченце от крайчето на перката на ротора липсваше,което сигурно води до дебаланс и ромолеше като кафемелачка. Купих си ротор смених го и всичко се оправи.
Никой не проумява какво притежава, докато не усети болката от загубата му.

DIDO_bS

днес залепих перката ,но шума си остана.даже трудно го подкарах предполагам хората за това са го измислили да има луфт.мисля че проблема е в ротора и ако някой има резервен за продан или знае от къде мога да намеря нека сподели.

Caxapa

Търся и предлагам са в раздел ПАЗАР.  Последно ти отправям молба да спазваш условията.

Similar topics (2)

55482

Публикации: 2
Прегледи: 2561

37727

Публикации: 6
Прегледи: 3654