• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 21:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Sera flore CO2 active reactor 500

Започната от 77, 12.05.2011 07:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

asito

Филтъра е JBL e1501.Мощен е,а и го чистих преди два месеца.
Ок,ще слагам керамика щом ще увеличи разтворимостта,а периода на почистване остава същия.
Остава въпроса за смазването-няма ли продукт с който да се намали триенето,безвреден за рибите и не е разтворим? Нали имаше нещо за намазване на уплътненията на външните филтри.Ако се смаже би трябвало ротора да се върти по-бързо,а от там и да разтваря по-добре.

zariio

Аси,аз имам и двата варианта.Пробвал съм ги съси без ротори и перки и разлика не видях в разтварянето.От другаде ти идва проблема.Този реактор е същия като на Пламен,тип 77.Ако пускаш повече балончета може от това да ти идва проблема.При мен започва да не разтваря като се задръсти филтъра и му падне дебита.

Правила ми е впечатление че тези перки се въртят когато си искат при мен.Един ден се въртят,после спират после пак тръгват и така.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

asito

Мерси Светльо.Ще сложа керамика.Имам една по-дребна от филтър sicce shark adv 800.Надявам се да стане по-добре.Мислех да купя 1000-та,но явно няма смисъл.Може филтъра да се е позадръстил за 2 месеца,ама не ми се чисти често,а и като отсъствам от страната няма кой да се занимава с него.
Не подавам много-2-3 б/с.Четох някъде че и при много силен дебит се получавало така,а при слаб газа се събирал в реактора.Както и да е.Квото такова :)

Penta

И аз като zariio как ли не го пробвах този реактор. Сега е без перки, с парченца филтърна гъба вътре. С перките вадеше много газ директно през флейтата и  ме дразнеше. За сега съм доволен така.

asito

Хм,да взема да пробвам без перки и аз.Гъбата не се ли задръства бързо?

bunzip2

Тоя реактор (или от този тип), ефекта по-добър ли е от керамичния дифузер?
В смисъл, аз съм си много доволен от керамичния, но ме дразни мъглата, която прави. Та от известно време си мисля за нещо такова... има разни реплики на сера, на атрактивни цени. А и видимо изглеждат 1 към 1, не вярвам в работата да е по-различно. Въпроса е заслужава ли си да си сменя керамичния дифузер с това?

asito

Заслужава си ,защото:
1.Балончетата в аквариума са само от кипящите растения.
2.Поддръжката е много по -лесна в сравнение с керамичния дифузер.
3.Не е в аквариума.
4.Разтваря по-добре, т.е.по-икономичен е.
Според мен и сравнение не може да става между този и керамичен.Репликите са много добри,същите направо.Има клипове в тубата...

nikan

За мен определено е по добър в момента и двата ми аквариума са с Sera flore CO2 active reactor 1000(ползвал съм и 500 разликата че 1000 е по дълъг което е много добре особено за по големи аквариуми над 100л)недостатъци -цената ако се приема за такъв
+ определено си струва всеки лев
   вързва се за външния филтър практически остава извън аквариума

bunzip2

Става въпрос за 140 литра аквариум.
С керамичния дифузер, освен мъглата от балони, нямам други забележки. Свалям си ПХ колкото си искам, чак тровя  населението *CRAZY*

А няма ли връзка и силата на канистъра? При мен е сънсън HW-302. Тоест най-малкия, който се води 1000 л/ч, но според моето скромно мнение, не е повече от 400-500 л/ч, като е пълни кошници.

nikan

В момента единия от  Sera flore CO2 active reactor 1000 е свързан точно към същия филтър вече близо 2 години :-)

bunzip2

Цитат на: nikan - 18.11.2014 00:40
В момента единия от  Sera flore CO2 active reactor 1000 е свързан точно към същия филтър вече близо 2 години :-)

Благодаря за инфото.
А в какъв аквариум разтваряш? Колко литра?

nikan

Единия е 160л реактора е свързан с sun-sun  HW-302,a другия е 140л свързан е с JBL e700 от реактора е възможно дебита допълнително да пада въпреки че не съм забелязъл!

bunzip2

nikan, много ти благодаря за полезната информация.
Определено ми помогна в решението :)

sacky77

Колеги,да споделя и аз своя опит от този вид проточни реактори.Аз ползвам големия и чисто от любопитство пробвах,колко мехурчета в секунда ще разтвори без перките.Ами чесно казано не можех да броя толкова бързо.И при мен,когато е с перки,един ден се въртят,а на другия не,но това изобщо не пречи на разтварянето на ЦО2-то.Вярно,че отначало трябва да го обърнеш 2/3 пъти да се обезвъздуши и от там на татък пей сърце.Канистъра,към който е свързан е JBL GreenLine Cristal Profi 901i, а аквата е 240 литра.До сега не съм забелязал да излизат каквито и да било мехурчета от флейтата.Мехурчетата влизат в реактора с налягане 1,5 до 2 литра в минута. Като цяло съм много доволен от реактора.

asito

Тази вечер ми се счупи реактора.Почистих го и като го слагах на стойката и се отчекна дръжката му или както там се казва.Може съм понатиснал малко повече.Четох в нета,че и там дето се слага маркуча за цо2 се чупели.Да внимавате.Сега съм 50кинта назад  :-( Може се ползва(няма пукнатини),но виси на маркучите и не е баш изправен,а и не ме кефи така изкъртен :) Мислих със свински опашки да го хвана за стойката,ама де да знам.Под напрежение ще е и ако се пръсне,200 кила вода ще изтекат на паркета.Ще взема 1000-та да го пробвам.Баси...

Similar topics (5)

2807

Публикации: 5
Прегледи: 4717

779

Публикации: 9
Прегледи: 5143

4143

Започната от doncamillo


Публикации: 1
Прегледи: 2534

54155

Започната от G.Georgiew


Публикации: 1
Прегледи: 1829

41570

Публикации: 3
Прегледи: 2383