• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 08:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

sera fil Bioactive 250

Започната от seewoolf, 03.02.2010 11:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

seewoolf

Здравейте,

Вчера си купих филтър sera fil Bioactive 250. Исках да попитам за мнение  на хора които са го ползвали и дали според вас ще е достатъчен за аквариум 265 л. - вътрешен обем напално празен.
Предпочетох го пред Eheim Professional 2224, защото Eheim-а го дават 700 л/ч, а sera-та 750 л/ч, цената е почти една и съща иначе.

Благодаря за вниамнието  :-)

tishovsx

Щом си го купил, не питай повече. А щом си го предпочел пред Ехейма, радвай му се :popcorn:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

seewoolf

Тя че свършила работата ясно, но исках да чуя мнения за Сера. Защото много ги хвалят Ехаймите и съм сигурен че е добър, но никъде не намрих мнение за виншните филтри на Сера. Има само теми за оплюване на Тера и хвалби за Ехайм. 

discus

Има и теми за оплюване на серафил. ;-)

seewoolf

Надявам се някой компетентен да ми отговори, и по темата, а не остроумни исказвания само да слушам!!!

discus

Цитат на: seewoolf - 03.02.2010 15:26
Надявам се някой компетентен да ми отговори, и по темата, а не остроумни исказвания само да слушам!!!

Отговаря се по темата.
Тези сметки се правят преди покупка, а не след свършен факт. Дали работи и как ще установиш в процеса на екслоатация. От всеки продукт има и доволни и недоволни, какъв е процента на едните и другите могат да кажат хора на които им минават много такива през ръцете.
Това какъв точно дебит пише е едно, а какво става на практика друго.
На така зададен въпрос не очаквай смислен отговор. Достатъчен за какво? Не си писал какво възнамеряваш да има в аквариума, което е определящо за по смислен отговор.

seewoolf

Като начинаещ акварист съм очарован от отзивчивостта и готовността на по дълго занимаващите се с това да помогнат!

Примерно можеше да ми зададеш тези въпроси за да бъда по конкретен и да получа отговор! Или ти когато си решил да се занимаваш с това, и си започнал, си бил наясно с всичко? Както и да е.

Смятам да гледам Скаларий основно и също щях да питам дали са съвместими с рамирези, защото имам такива в момента с неони.

discus

Като начинаещ акварист е хубаво да прочетеш основни неща. Има едно много хубаво меню горе в ляво. Всеки който е задал въпрос на който може да се отговори без да се напише книга, мисля че получил достатъчно добър отговор. В началото твоят въпрос звучи като "какво ще кажете за аквариум 300л, ще върши ли работа?".
Има много условности в това дали филтър с тези параметри, ще си изпълнява функциите(биологична филтрация), това ни интересува най-много. При някакво количество риби и липса на растения например, може да се случи така че филтърът да "издъхва". Ако добавим растения нещата може да се оправят.
За това и казах дай някакво инфо относно това какво мислиш да правиш.
пример:
аквариум-ххх литри
скаларии -хх бр.
неони-ххбр.
рамирези-ххбр.
грунд
растения
така може да се каже горе долу какво да очакваш, не казваш също с какви пълнежи е филтъра.

Може и да ти звучи остро тонът ми, но ако мога помагам. Не съм тук да  се заяждам с този или онзи начинаещ или не акварист.
Извинявай ако съм те засегнал с нещо. *DRINK*

seewoolf

Няма проблем и аз наистина казах прекалено малко неща и реших че се подразбира след като аз ги смятам за нормални.
Има грунд разбирасе и съм фен на растенията, и за това ще са много в момента сам с 56 л и си имам доста. Пълнежите на филтъра са стандартните за комплекта защото го взимам сега нов. Неоните са 10 бр., рамирези за сега имам 2, но смятам да ги направя 6 бр. Скаларий незнам колко да сложа,тук се нуждая от съвет, защото нямам и ще ги купувам тепърва, а се притеснявам да не прекаля с бройката исками се да са към 15 бр. поне докато пораснат а после ще видим.
така че обобщение:
аквариум: 265 л
растения: ДА
скаларий: 10-15
неони : 10
рамирези: 6
така май е по доре   *THUMBS UP*

valnata

Скалариите ги остави 10 бройки. Така няма да имаш проблеми с филтъра и обитателите. Моите са 8 в 220 литра и са добре а филтъра ми е 800 л/ч + един вътрешен 600 л/ч,  който ползвам като аератор.  *THUMBS UP*

discus

Както е споменал колегата бройката е твърде голяма, аз бих сложил не повече от 6-8 скларии. С рамирезите мисля няма да имаш проблем, но с неоните може и да възникнат. Хубаво е скалариите да са малки за да могат да свикнат с неоните, а не да ги възприемат като закуска, може да добавиш още харацини. Примерно едно стадо от 30-40 бр ще изглежда добре, дали ще са неони или нещо друго ти трябва да си решиш. При редовна подръжка и умерено хранене мисля че филтърът ще си върши работата.
Успех, и  не се притеснявай да питаш просто се старай да бъдеш по конкретен за да може да помагаме. *DRINK*

Similar topics (5)

33817

Започната от zariio


Публикации: 0
Прегледи: 2610

7735

Започната от zambo


Публикации: 31
Прегледи: 11895

2807

Публикации: 5
Прегледи: 4700

11715

Публикации: 11
Прегледи: 6551

21587

Започната от meshov


Публикации: 8
Прегледи: 8516