• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 19:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

СЪВЕТ ЗА ВЪНШЕН ФИЛТЪР

Започната от xarixito, 21.06.2005 13:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xarixito

Моля даите съвет какъв външен читав филтър да си взема за 70л. аквариум. Благодаря предварително.

WOLF

Аквариума ти е доста малък и не сам сигурен че си струва да му слагаш външен филтър, по-добре помисли за по голям съд.

А иначе всички фирми предлагат и по-малки филтри, ЕHEIM - доста са скъпи, FLUVAL, SERA, ATMAN. Немога обаче никой конкретен модел да ти препоръчам защото и аз няма опит тук.
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

xarixito

Знам, че е малък но няма място за по голям.

dido 1

Цитат на: "xarixito"Моля даите съвет какъв външен читав филтър да си взема за 70л. аквариум. Благодаря предварително.

Аз съм с 65 литров аквариум и ползвам вътрешен филтър АТМАН. Доволен съм пък и не е скъп към 14лв и върши чудесна работа за тия литри. Купих го от съботния пазар. :D . Външен наистина няма смисъл да взимаш за тия литри.
544л. Малави

Longanlon

в тоя случай външния филтър е излишен - само ще си дадеш парите. Вземи си подгодяща вътрешна помпа с голяма гъба
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

xarixito

Имам AQUAEL Turbo filter 350 При всяко вадене половината от мърсотията изпада отново в аквариума затова искам някакъв външен филтър.

niky

Май най-евтиния е 100 лева на Сера.
Не е верно, че не ти трябва външен филтър. Просто е икономически неизгодно.
Иначе това е филтъра, другото е механична филтрация.

NikolaV

Цитат на: "xarixito"Имам AQUAEL Turbo filter 350 При всяко вадене половината от мърсотията изпада отново в аквариума затова искам някакъв външен филтър.
Не се притеснявай от това. Перфектен ти е филтъра за аквариума. Ако все пак си решил външен... Първо, имаш впредвид висящ външен или канистър?

xarixito

А за това нещо какво бихте казали добро ли е като идея или някякъв малък канистър да търся.
http://www.aquael.pl/en/akwarystyka/filtryz.php?id=25&PHPSESSID=6d05b79ba598284f9037b2398f40f89c
Проблема е, че е доста неефективен с това изпадане на боклуците.

Stas

Сещам се за един проблем на външния филтър, монтиран на такъв малък съд: вътре става като центрофуга. Едва ли ще си намериш външен с дебит 200 л/час. А има вътрешни, които са си със пълнежите на външния и се чистят доста лесно, без да се размътва водата.

xarixito

Или пък този канистър на SERA
http://www.discus.bg/main.php?cat=5&subcat=37&subcat_id=48&main=show_d&id=177&sscat=68
Имали смисъл от него за такъв обем. Няма ли да е силен и да вихри много водата. Извинете ме за глупостите които пиша но несъм много запознат с канистрите. А на търгофци много доверие нямам защтото и аз работя в сверата на търговията.

xarixito

Изкам да има и всепак някяква биофилтрация затова го взех този на AQUAEL

Stas

Аз съм със Serafil 900 на 240 литров аквариум. Добър е, да, но и при мен имаше голямо завихряне на водата, докато не му обърнах тръбата, от която влиза водата към стената на аквариума. Твърде мощен е като за теб. А, и не се чисти особено лесно. Пък и имай предвид, че ще ти трябват за още около 50-60 лева пълнежи. Той има само механични филтриращи материи.

xarixito

Щом при теб е вихрил водата при мен направо ще им размъти мозаците на рибетата значи този отпада като варянт. Благодаря за отговора. Ще трябва да мисля някакъв друг варянт.

Stas

Ами има едни вътрешни с пълнежи като външни. Там се вадеше цялата джаджа с пълнежите и се чисти лесно. Ако намеря линк ще ти пратя.

Similar topics (5)

23119

Започната от newguy


Публикации: 6
Прегледи: 2991

45003

Публикации: 0
Прегледи: 1459

44903

Публикации: 5
Прегледи: 4991

2866

Публикации: 10
Прегледи: 7681

17609

Публикации: 10
Прегледи: 4723