• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съвет за разумен избор на канистър

Започната от sVGNsali, 09.12.2013 21:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sVGNsali

Здравейте.
На финалната фаза преди стратиране на 108/42/40h cm, съм доста затруднен от избор на филтрация (или от цените за добра такава).
За сега, намерението ми е да правя скейп от камъни и корени, с малко зеленинка.
Рибки, по всяка вероятност ще са 2-3 вида пасажи, един от който е галактическо данио, за другите не знам. Ще имам и някакво ъгълче за скаридки.
Уважавам сериозните марки, но споделям и мнението на колега от форума тук, цитат по памет: "... не ми се дават х стотин лева, за пластмасова кофа..", просто криза и това е.
Бих искал, да помоля за преки впечатления от китайски канистри (SUN SUN и производни). За какво трябва да се внимава при избор на такива хубавци- имат/нямат медия; имат/нямат гаранция, имат/нямат шум при работа и др. С радост приел и конкретни марки/модели.
Прегледах на бързо раздела за подобни запитвания. Не забелязах, ако съм пропуснал, съжалявам, но целта ми е да получа преки впечатления, а не нещо от рода на "чух, че..", "от един мой познат знам, че.."...

Благодаря предварително.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Карган

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

negepamopukc

Четох мислих, пак четох, пак мислих. По едно време се усетих, че чета без да мисля и се замислих. И така стигнах до извод за себе си. *CRAZY*

Нямам пари за EHEIM затова JBL Cristal Profi green line.

Има няколко мнения по форумите. Накратко: "Писна ми от тия китайски боклуци кажете какъв канистър"

А и Англичаните са казали: "Не съм достатъчно богат, за да купувам евтино."  *CRAZY*
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

manyg

Някой оплакъл се от SunSun намери ли :)
Аз съм с такъв от година и половина и няма грешка.

sVGNsali

Да, знам какво е казал онзи английски лорд.
И е прав за себе си.
За колегата - КАРГАН, благодаря, виждал съм тази тема, но не можах да я изровя.
И аз от доста време гледам JBL, 901 и  нагоре, но не видях някой да каже, реално, след ползване, какво мисли.
Втора ръка, също може, но някакси, без да знаеш кой и как е ползвал машинката е като изстрел в тъмното.
В момента съм абсолютно дезоринетиран, даже не мога да кажа "това" искам (изкл. Eheim :-D)
Но, замисляйки се сега, икономията от ел.енергия, която би се направила за 1 год., до някъде би оправдала избора на някой по-пестелив филтър.
Имайки предвид, неточностите при обявяване на l/h, специално за моето намерение, JBL 901 или 1501  бихте препоръчали?
Иначе продължавам да ровичкам за china предложения.
Благодаря!
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

negepamopukc

Аз претеглях SUNSUN u JBL.
Гаранцията на JBL-a, това че е зареден и това че харчи 35 вата по-малко натежа доста... *CRAZY*

За JBL 1501 Green Line става въпрос.
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

Antuni

Цитат на: manyg - 09.12.2013 22:38
Някой оплакъл се от SunSun намери ли :)
Аз съм с такъв от година и половина и няма грешка.


Най добрите в канистрите на пазара за цената си.
- абсолютно безшумни
- събират прилично голямо количество филтърни материали според модела (302, 303, 304)
- добър дебит
- лесни за обслужване
- и не на последно място много добра цена

Лично ползвам два броя HW304A 2000лтр/ч.  и един брой HW302 1000лтр/ч вече над 3 години нямат спиране. Няма промяна в работата им. Няма появили се странични шумове от износване или др. Канистрите са повече от добри. Вътрешните филтри са също на ниво.


JBL също са хубави машинки. А за Eheim незнам какво да кажа а и нямам впечатления от повечето модели. Имах Classic и беше добра машинка но за тези новите незнам. А и се правят вече в PRC а цената пак в небето........
0899808552

sVGNsali

http://www.aquarium.bg/filtri/vanshni-filtri/%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%B5%D0%BD-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%82%D1%8A%D1%80-sunsun-hw302-detail
пише 18w разход...
Начи, тука целта ми, не е да докажа че "ладата" е конкуренция на "ауди", а по скоро, се опитвам да направя разумен и балансиран избор.
То е ясно и лесно, когато може да се заделят 300-400 лв за нещо, но аз не мога.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

suntsu69

Нямам никаква представа колко струва и дали се продава тук, но бих препоръчал Fluval. Преди 3-4 години си купих един на старо и работи без никакви проблеми и все още си е съвсем тих.
Честно казано не разбирам защо една пластмасова кофа струва 300лв, па ако ще и Меркел лично да я е надписвала. Сравненията в Ауди, Мерцедес и т.н са малко преувеличени.

negepamopukc

Съна е празна кофа. Когато я напълниш, горе долу достига цената. После идва разликата в горивото и времето на гаранцията... *CRAZY* Аз затова взех JBL-a.  *DRINK*
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

sVGNsali

Благодаря за мненията и отзивите.
Лично аз за себе си, бях тръгнал да търся китайци, и ги намерих де.
Това, което видях е китайски, с 1 г гаранция, мощност 35 W, и пълнежи = 150 лв.
За мен избора е ясен.
JBL 1501 с 20 W с пълнежите = 360 лв според google.
Разликите в потреблението на енергия за 1 г:
15 W * 31 дни * 12 месеца = 5580 W= почти 6 kW*0.3 (грубо) лв= 1,8 лв / 1 год
Ако бъркам, някой да поправя.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

negepamopukc

" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

sVGNsali

 :-D *ROFL* *CRAZY*
Е, да, идеално щастие няма.
Както и казах, мен - лично, ми отърва това.

Публикациите са слети: 10.12.2013 01:09

Цитат на: sevginsali - 10.12.2013 00:28
Благодаря за мненията и отзивите.
Лично аз за себе си, бях тръгнал да търся китайци, и ги намерих де.
Това, което видях е китайски, с 1 г гаранция, мощност 35 W, и пълнежи = 150 лв.
За мен избора е ясен.
JBL 1501 с 20 W с пълнежите = 360 лв според google.
Разликите в потреблението на енергия за 1 г:
15 W * 31 дни * 12 месеца = 5580 W= почти 6 kW*0.3 (грубо) лв= 1,8 лв / 1 год
Ако бъркам, някой да поправя.

Точно си легнах и се сетих къде греша по-горе, а именно изпуснах 24 ч период.
Е, станах, колко и да се дразня, но няма как, трябва да сме честни и безпристрастни, поне до колкото можем.
Та новият вид е:
15W * 24 h *31 дни *12 месеца = 133920 W = 133,92 kW разлика за 1 год.
Изразено в пари=> 134 kW*0,30 лв = 40 лв
Всеки сам си прави изводите..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Julliano

И аз имам същия проблем, но май ще избера JBL е901. И той ще е достатъчен и за твоите литри, пък и е 165лв,срещу 300лв за е1500
От къде ще вземеш галактичекото данио?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

sVGNsali

Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Similar topics (5)

29073

Публикации: 21
Прегледи: 8067

16731

Публикации: 5
Прегледи: 3450

57825

Публикации: 2
Прегледи: 1453

6105

Публикации: 50
Прегледи: 22239

44903

Публикации: 5
Прегледи: 4958