• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съвет за пълнежи на канистър Атман 3338 и Тетратек EX700

Започната от vanio_tt, 16.12.2010 01:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vanio_tt

Здравейте колеги!

Поизчетох темите за пълнежите и гледам всеки си има собствено мнение по въпроса, та малко се пообърках.
Аквариума е 138/60/42 (около 350л.) тепърва ще го стартирам.

-Осветлението още не съм го измислил
-Нагревателя е на Sera 300W
-Растенията ще са 2 криптикорини (едната е около 80см.), 2 анубиаса (около 20см.) и 2 Кладофори (Маримо топки) - в момента са в другия аквариум при рибките.
-Грунд - накупил съм от баумакс 4 вида камъни - жълт, бял мрамор, речен камък, кварц и червен мрамор май пак беше. Няколко мангрови дръвца.
-Помпи Атман 3338(външен) и Атман 2000л/ч.(вътрешен)
-Рибките са бебета още - 7 астронатусчета, 2 цихлидки папагал, 2 хипостомуса, 1 гибицепсче, 1 пангасиус и 2-3 анциструсчета.

В момента живеят в 100/45/38 (около 170л.)+още 3 по-едри папагала и 3-4 анциструса. Помпата е още един Атман вътрешен 2000л/ч. с флейта и преди няколко дни стартирах тетратек EX700 като в кошниците има, отдолу-нагоре:
1. 2 едропорести гъби(като отварям едната ще я махна и ще сложа Sera биофибри най-отдолу)
2. Обикновената керамика дето си е към комплекта с помпата, отгоре с едропореста гъба
3. Сера сипоракс 1л., отгоре с едропореста гъба
4. Нитрат стоп, отгоре с едропореста гъба (нямах друга тогава, но другия път ще сложа вата)

Махнах кръглите пластмасови топчета от филтъра, защото сипоракса уж е доста по-добър, но така и така хартисаха та съм ги сложил в още не стартирания Атман 3338 :)

Та сега за Атман-а...кошниците са 3бр., но доста по-големи:

3. Sera биофибри финни, отгоре едропореста гъба от комплекта в помпата, отгоре Ferplast  BLUZEOLITE
2. Sera siporax 1л. + керамика на Тетратек филтър 2х500мл.
1. Останалите ми пластмасови топчета от Тетра филтъра EX700 и от бялата обикновена керамика на тетра (остана ми от долната кошница - дето е при сипоракса 2х500мл не се хвана всичката)+една торбичка JBL ClearMec plus, отгоре финната ватата дето си към филтъра



Кошниците са номерирани на дръжките (3 е най-отдолу).

Колеги, извинявам се че стана по-дългичко с доста разяснения, но още съм начинаещ с външните филтри, та за това писах.
Приемам всякакви съвети относно подредбата и пълнежите.
Мене лично ме притеснява финната торбичка на зеолита, която е в най-долната кошница - дали няма да се задръсти??
Удачно ли е пластмасовите топчета да ги ползвам или да си купя още един литър сипоракс?? Дали топчетата и обикновената керамика да не слязат под сипоракса и горе да остане той със JBL ClearMec plus-а и ватата??

И относно подредбата в Тетрата - май трябваше да сложа най-най-отдолу кошницата с керамиката, а после кошницата с двете гъби и тогава кошницата със сипоракса?

Поздрави на всички и благодаря предварително!

Similar topics (5)

17117

Започната от mircho


Публикации: 10
Прегледи: 4225

35795

Публикации: 3
Прегледи: 3621

13613

Публикации: 15
Прегледи: 7259

47682

Публикации: 4
Прегледи: 2590

29073

Публикации: 21
Прегледи: 8071