• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Търся съвет !!!!

Започната от demetra69, 08.06.2008 19:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

demetra69

Преди около месец и половина сложих кварцов пясък но все още във водата има пясъчинки и въпреки добрата филтрация водата не се изчиства. Пясъка е с фракция 1,2 - 1,8 и 1,8 -2,5.
Възможно ли е пясъка да е много ситен, защото от четеното във форумите за тизи фракции имаше добри отзиви .
Преди бях с коралов и мисля че такъв проблем нямах.

nina

Не е ситен пясъка, много си е добра фракцията даже. Най-вероятно не си го промила добре, преди да го сложиш.

demetra69

Колкото и да не се е измил за месец и половина този пясък цихлидите са го ровили достатъчно, а и филтрите пречистват повече от необходимото.
Само за уточнение, по правилно би било да пишеш в мъжки род.

igenov

Да не ти е много силно течението в аквариума и да вдига ситните песъчинки?

demetra69

Твърде е вероятно, имам вътрешен филтър на sun-sun и два канистъра с по 1000 l/h дебит.
Флейтите на външните са насочени към повърхността а вътрешния духа в стъклото .

nina

Дори и най-малката фракция, която посочваш, не е толкова малка, че да се завихрят прахови облаци във водата от филтрите. При 0,25 и 0,4 е възможно, но над милиметър ме съмнява. Ако пясъка е добре промит и е толкова силно течението, ще хвърчат малки "камъчета", няма да стои мътна водата.

Р.S. Деметра ми прозвуча като аватар на жена, сори  *SORRY*

Longanlon

Причината за помътнялата вода може да е в пясъка само ако не е бил измит преди това, а и в тоя случай филтрите щяха да си свършат работата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

demetra69

Тя водата си е направо кристална но има малки прашинки които си се разхождат .

Иво Катрафилов

Цитат на: demetra69 - 09.06.2008 18:40
Тя водата си е направо кристална но има малки прашинки които си се разхождат .
Филтърна хартия в канистъра и забравяш за всякакви песъчинки.

demetra69

Мерси, добра идея но колко време може да издържи тази хартия защото все пак има голямо налягане на помпата а тя все пак трябва да стои най отгоре.

Иво Катрафилов

Ако и сложиш по-мека подложка, вата например, ще издържи достатъчно. Предполагам, че до седмица всичко ще е чисто.

demetra69

Предната седмица сложих филтърна хартия в канистрите но вчера ги отворих и тя се беше полуразложила. Трябва да пробвам  друга самоделка.

Similar topics (5)

48141

Публикации: 32
Прегледи: 11059

17146

Започната от twinckle


Публикации: 11
Прегледи: 4718

39150

Публикации: 13
Прегледи: 6363

13387

Публикации: 11
Прегледи: 4754

35374

Публикации: 26
Прегледи: 8538