• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съвет :колко точно ни трябва???

Започната от alextraz, 10.04.2010 14:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rider

Капаците главно се слагат , за да може на тях да се сложът пури .Другото предназначение е да не падат боклуци и да не изскачат рибите от аквата.

Joro Vn

ЦитатКапаците главно се слагат , за да може на тях да се сложът пури .
Изобщо не е желателно да се изпълнява такава компановка и тя да става нормална практика. При недостатъчен опит това може да доведе до прегряване както на стъклото на капака, така и на светлинния източник. Прегряване на стъклото може да завърши със счупването му и сриване на всичко върху него в аквариума, включително и кабели под напрежение. А прегряване на светлинния източник води до съкращаване на предписаните нормални работни часове или до  изгарянето му. При луминисцентно осветление може да се получи и промяна на светлинния спектър.
    :buff:Може би основното предназначение на стъклените капаци е да задържат изпаренията на водата от аквариума.

Rider

Говорех за направен капак.А не парче стъкло.

alextraz

Аз мисля че повече ми допадат отворени акви.Мисля да си взема такава лампа  http://www.discus.bg/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=441&category_id=52&option=com_virtuemart&Itemid=4

Въпросът ми е дали едни 36 вата са достатъчни за аква с размери 60-25-35 приблизително 50 литра като растения смятам да има само HC тип килим а те мисля изискват повече светлина.И тези пури според вас специализирани ли са както на Sera или е най обикновена лампа?

iek

За НС става, пурите обикновено са им 14000К (поне в началото), но растенията се адаптират. В двата края ще бъде леко недоосветен.

alextraz

Ахам,емии значи може да сложа два големи камака в двата края :),а има ли друг вариант на подобна лампа която да изглежда добре и да върши по добра работа?

Similar topics (5)

53277

Публикации: 4
Прегледи: 2684

24399

Публикации: 8
Прегледи: 4788

1483

Публикации: 55
Прегледи: 22110

19330

Публикации: 15
Прегледи: 6659

48793

Публикации: 4
Прегледи: 3626