• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 18:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

sera filter bioaktive +UV

Започната от ogi, 22.01.2009 16:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ogi

Предварително се извинявам за поредната сравнителна тема между модели канистри, но никъде не прочетох някакви отзиви за този модел филтри. Двуомя се между моделите sera fil 1300 и sera fil bioaktive (UV) 1100. Предпочитам модели на сера не защото са най-добрите, а защото като направих сравнение цена/качество излиза, че са най-приемливи, плюс това много важно е, че имат официален представител, а заедно с това гаранционна и следгаранционна поддръжка, което си е голям плюс (още повече че съм от Варна и ми е удобно да отида направо в магазина им).Та питането ми е кой от тези два филтъра да избера? Моделът bioaktive е с UV, но и с по-малък дебит (аквариума ми е около 350л), а също и цената му е по-висока, за сметка на това sera fil 1300 струва по-малко и е масово използван, но пък може да се приеме като остарял модел, даващ някои дефекти (които са описани в други теми). Аквариума за които търся филтър е 350л, американски цихлиди, съответно без растения. Ще се радвам да споделите мнения!

yanki1

УВ стерилизаторите не са задължителни, но в някой случай е хубаво да ги има по-подробно може да прочетеш тук: http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,1919.0.html

Според мен от една страна е по-добре по-голямият филтър, защото без растения ще разчиташ единствено на филтрацията, но може да ти се наложи в последствие да купи допълнително УВ лампа, което пак оскъпява инвестицията. :-)
526 литра

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi30.tinypic.com%2Fj0zlgl.jpg&hash=ae7ab03435ad73c6eca1b105b7531f3b048f7b50

Ant0n86

Под sera fil bioaktive (UV) 1100 предполагам, че имаш предвид sera fil bioactive 400 + UV, понеже това е точният модел. Според мен той е най-добрият вариант за аквариума ти, а старият изобщо не знам дали ще можеш да го намериш някъде вече  *dontknow*

ogi

OK, явно ще взема този модел, но все пак забелязвам че по спецификация мощността на UV лампата за модела 400 е само 5 вата, което по никакъв начин не отговаря на дебита от 1100 л/час. Ако тази мощност наистина е неподходяща ( а това е така според линка който бе посочен), то комбинацията между филтър и стерилизатор е безсмислена а пък и никак евтина.......?

discus

При вграден стерилизатор, въпросът с дебита сигурно е друг. Не важат същите дебити като за отделни компоненти.

ogi

Дано да е друг, ама не ми се дават близо 400 лева, на сляпо, а пък и се съмнявам че в магазина ще ми отговорят на въпроса обективно, щото все пак са заинтересувана страна. Така, че някой ако знае със сигурност ще съм му благодарен!

SERA

Здравей,
Старият модел вече не се предлага, имаме само резервни части. Така, че ако си решил да избереш филтър от sera остава sera fil bioactive.
Относно лампата: за съжаление тези филтртри са нови и за сега нямаме отзиви за работата на UV системата. Ако някой колега има филтър с UV, моля да сподели мнението си.
Поздрави
Сера

discus

Цитат на: SERA - 26.01.2009 12:00

Относно лампата: за съжаление тези филтртри са нови и за сега нямаме отзиви за работата на UV системата. Ако някой колега има филтър с UV, моля да сподели мнението си.


То на този въпрос производителят трябва да даде отговор, едва ли някой потребител може да си позволи детайлни изследвания на вода, при която е ползван въпросният филтър. Повечето производители на UV лампи казват че 5 w стерилизатор, работи най добре с филтър, чиито дебит е в диапазона 50-250 л/ч. Може да предположим че стерилизатора ще работи достатъчно ефективно и при дебит до 500 л/ч. Но за 1000 л/ч според мен трябва минимум 11 W.
Всеки производител може да каже за дадената мощност на лампата, при какъв дебит на водата какво ще бъде изтребено.

ogi

Почвам малко да се разобеждавам за покупката на този модел, понеже липсата на информация за ефективността на нещо което струва близо 400 лв., ми се струва протеснителна. Но все пак продължавам да чакам да споделите наблюдения (ако ползвате такива филтри). Бих се радвал също, ако от миазоо изискат информация от производителя, понеже такива въпроси ще изникват и за вбъдеще, щом вече ще се предлага само този модел. Също така ме интересува  дали е възможно точно за този модел филтри (а пък и по принцип), ако се смени УВ лампата с по-мощна, различните по мощност лампи дали имат различни размери или ....

zambo

По-мощните лампи са и по-големи по размер .
Още е рано да се сподели практически опит за канистър излезнал на пазара преди броени месеци .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

twinckle

някой ще каже ли дали има резултат от UV лампата, защото и аз се замислям за този модел дали да си взема? *dontknow*
или да се метна на Hagen Fluval 405 - http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?category=external_filters&product=External_Filter_Hagen_Fluval_405&n=3
или Eheim External Filter Proffesional 1 2228 -http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?category=external_filters&product=External_Filter_Eheim_Proffesional_1_2228&n=3

Similar topics (5)

46521

Публикации: 12
Прегледи: 5174

33080

Публикации: 0
Прегледи: 1631

23392

Публикации: 1
Прегледи: 2282

6598

Публикации: 5
Прегледи: 3283

696

Започната от Гарван


Публикации: 3
Прегледи: 2716