• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Старт на нов 60 л аквариум.

Започната от Legal76, 01.05.2018 15:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Legal76

Здравейте, имам 2 златни рибки, които до сега бяха в 30 л аквариум. Днес, получих 60 л. Тъй като прочетох, доста от темите тук, зная, че не трябва да пускам рибките веднага в новият аквариум. Какво направих:
1. Измих новият аквариум, само с вода, без химия.
2. Измих грунда и го наредих.
3. Напълних го до горе с чешмяна вода.
4. Пуснах няколко зърна от храната на рибите.
            ВЪПРОСИ!
1.Какво съм пропуснал или сгрешил?

2.Имам 30 л вода в стария аквариум, както и гъба от аератора и малко керамика. Да отсипя ли от водата в новия аквариум? Да преместя ли гъбата и керамиката в него- целта е по бързо да се зародят бактерии.

3.Кога и какви растения да поставя, подходящи за златните рибки?

4.Да работи ли осветлението и филтъра в новият аквариум?

5. С двете златни, може ли да сложа и две сомчета? Ако е възможно, от какъв вид ще препоръчате?

6.Какво да използвам, като продукти за да стартирам по-добре азотният цикъл?


Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

niki_o

Вода от старата може да добавиш
Изпери в новия аквариум гъбата само и я върни в другия-керамика малко може да сложиш,но незнам каква филтрация ще използваш.....
Филтъра трябва да работи постоянно и то отведнага-осветлението след като сложиш растения го пускай за по 5 часа и всяка следваща седмица вдигай с по 1 час до около 8-9....зависи и какво ще ти е осветлението.
Подходящи растения са Анубисите-два три вида с различна големина ще придадът уют на рибоците без да ги опасът веднага.Мисля че  сомчета Анцитрус са подходящи за твоя случай-идиото устойчиви са и стават едри -като застраховка от изяждане в бъдеще :-D
Химия недобавяй ,а след всичко което написах си изчакай две седмици и си пусни рибките чак тогава.

Legal76

Много, много благодаря за отговора.
Прилагам снимка на аквариума, защото забравих, каква точно е марката на филтъра, а и за да се видят и камъните за да може да подскажете, как се засаждат растенията?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180501/ef85a6763b560662a304a9de5f1dd52f.jpg

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


niki_o

Грунда ми се вижда едър.Добре е да е с размер 2-4мм,а този май клони към сантиметър,а?Може и снимката да лъже де.Анубисите не се садят ,а се превързват към корен или камък.

Legal76

02.05.2018 09:35 #4 Last Edit: 02.05.2018 16:39 by Legal76
Да, така е-грунда е едър. Това отчитам, като моя грешка, тъй като почнах да чета тук, след като бях поръчал аквариума. По препоръка на продавачът, купих този грунд. Каза ми, че е по-добре да е по едър за да не го глътне рибката.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Едит: днес ще сложа препоръчаните цветя. Някакви охлюви ще помогнат ли за по доброто стартиране на аквариумът, и ако да, какви?

Legal76

Растенията ще сложа днес. Мога ли, едновременно с тях да купя и след това да посгавя в новият акваруим 2 сомчета, от споменатият вид?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


niki_o

Анцитрусите са жилави,но няма ли да е по-добре да изчакаш още две седмици и тогава да ги купиш?Просто сега за тях няма Алги(водорасли) да папкат и ще тръгнеш да ги храниш,а това ще дозатормози старта-така мисля аз де :whistle:

Legal76

Ще изчакам..не е проблем естествено. А , растенията?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

А,  тези водорасли, да очаквам да се появят по стъклата ли?

larana

Здравей,

В тази тема са моите въпроси и съответно отговори относно старт на аквариум със златни рибки:
http://aquariumbg.com/forum/preporaki/start-na-40-litrov-akvarium/

На мен също най-неясно ми беше какви растения да избера, като се има предвид и да са най-непретенциозните.
Та моите засега се развиват. Анибиаса единия корен пусна цвят, а криптокорините май се закрепиха.

niki_o

Цитат на: Legal76 - 05.05.2018 16:36


А,  тези водорасли, да очаквам да се появят по стъклата ли?
Не е нужно да виждаш водораслите,но в един нормално развиващ се аквариум винаги има какво да хапват Анцитрусите.Просто в първите седмици не е така и желанието на новака е да не остави  някоя рибка гладна....съдя по себе си и знам каква е тръпката в началото :-)Макар и да беше отдавна.

Legal76

07.05.2018 13:30 #10 Last Edit: 07.05.2018 16:29 by Legal76
По камънчетат от стария аквариум, които поствих в новият, както и по стъклата му, има едни мънички, бели, пухести неща. Това, дали не са бактерии и дали, не е тръгнал азотен цикъл?
Поставил съм камънчета, керамика и малко вода от старият акваиум.

Прилагам снимка, на която се виждат белите точки (по стъклата,черното камъче и на др.места)https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180507/6837d63923118e1487a8e31200758cfe.jpg

Legal76

Аквариумът, вече е на почти 2 седмици. Незнам, дали да пускам рибите, при наличието на тези бели точици, плуващи и закрепени по стъклата и камъните?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180512/00cb40a816055ea37662f329e2cbb127.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180512/deb2275b941d38ac8eb0f0ae8756f723.jpg

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Снимка, на която се виждат белите неща, когато се завихрят от филтъра.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180512/66475c0d76a39d57a3f16bb4cfe62b8b.jpg

Legal76

Да попитам и друго, тъй като, ще купя по-мощен филтър (в момента, работещият е за аквариуми до 45 л), какъв да бъде? За аквариуми ДО 60 л, или ДО 160 л? Притеснението ми идва от това, по мощният филър (до 160 литра) , да не пречи на спокойният живот на рибките?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

niki_o

Мощността не е решаваща за това един филтър дали ще е ефективен и доколко,а пълнежите и обема им.Ако пак си се насочил към Eheim pickup то само течението ще засилиш.Освен да заемат място в аквариума и някаква механична филтрация те друго неправят.Покажи какво мислиш да вземеш или поогледай канистрите и окачваемите филтри :-)

Similar topics (5)

20240

Публикации: 3
Прегледи: 2667

50136

Започната от kaloqn_0998


Публикации: 8
Прегледи: 2716

42342

Публикации: 2
Прегледи: 2351

8518

Публикации: 43
Прегледи: 41912

39820

Започната от petar99


Публикации: 14
Прегледи: 5021