• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Смазване на канистър.

Започната от Sandro, 29.01.2018 12:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sandro

Колеги споделете със какво смазвате вашите филтри и кои части. Уплатнения ротори ли. Никога не съм смазвал , а съм попадал на мнение , че се смазват.

Lightning_boy

И аз ще следя темата, че замразих 2-3 филтъра външни и вътрешни (китайчета де) и ми се иска а знам с какво мога да ги смажа преди да ги пенсионирам съвсем.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

niki_o

Аз използвам обикновен вазелин и за ротора и за оплътненията.Така потдържани канистри вече 4 години нонстоп си вървят без проблеми.И в мазата да се разпределя нещо пак така процедирам и знам,че ако потрябва направо се връзва към мъркучите и тръгва :-)
С времето промяня цвета си,но непречи-при чистене на канистъра с хартия изстривам старата смазка и нанасям новата.За ротора-само малко в дупката и тя сама се разнася по остта :-D

mitko8899

Аз също по препоръка на niki_o използвам обикновен вазелин,без никакви проблеми :-)

pl86

Вазелина върши работа, другият вариант е силиконова грес. Ако някой е ползва дадена марка - да сподели. Да сме сигурни че няма токсични примеси (по принцип не би трябвало да има).  *dontknow*
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

asito

От аквариум.бг си купих някаква силиконова смазка за 5 лв и снея смазвам.

Similar topics (5)

35941

Публикации: 1
Прегледи: 2200

5293

Публикации: 5
Прегледи: 3750

29073

Публикации: 21
Прегледи: 8067

52846

Публикации: 1
Прегледи: 1934

25522

Публикации: 86
Прегледи: 44344