• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Неизвестен проблем с Атман 3338

Започната от FaLLen`, 19.04.2010 02:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FaLLen`

Филтъра текна ... смених ротора ( 19лв ) днес и оплътнение купих ( 8лв ) !

Не съм сменял пълнежите , а ги изварих и ги изпекох в печката  :-P :-D

И ся ще видим , за кво стааа въпрос :)
: 26-04-2010, 14:33:32
И със новото оплътнение тече ! Вече ще се побъркам  *MODERATOR*

valnata

Защо не го дадеш в магазина-diskus.bg да ти сменят всички оплътнения?  *THUMBS UP*

FaLLen`

Че то , тоя филтър колко оплътнения има !?

Има по 1 на всяка касетка , едно на главата и едно на капака на ротора !

Тва смотано оплътнение на главата струва 8 лв :)


Преди 2 дена смених ротор , който струва 20 лв
...

valnata

Ами явно нещо не си направил както трябва. *dontknow* Сега ако пак решиш да сменяш ще дадеш още 8 лева, ако объркаш пак ще текне.... Давай го там и поне ще стане както трябва, а ако текне на другия ден те ще си го оправят.Плащаш си ремонта но поне нямаш ядове. Ти нов ли го купи тоя филтър?

FaLLen`

Не е нов !

Въпроса е , защо тече , ако уж оплътнявя ?

Не е наклонен , мерих с нивелир ! Има леко отклонение , но е около 3-4 мм от 90гр

А тоя от Дискус днес ми даде някво по-дебело от моето , което беше на филтъра ... и ми каза да го намажа със вазелин ...

valnata

Ако всичко е сменено както трябва няма да тече. Нещо бъркаш. Моя както и да го обърна не пропуска, работи във всякакво положение. Носи го да ти ги сменят в магазина, а от тоя дето си го купил(ако ти го е продал за "перфектен" :karamse:) си искай парите за ремонта, щото като гледам проблемите ти, този филтър ще ти излезе колкото един нов.. *DRINK*

}|{opukc

Тези филтри имат 8 уплътнения
1 на главата
4 на крановете
3 на кошниците
..кое всъщност тече.. Значи, принципно имат много слаби кранове, но ако тече от тях ти ще видиш. Всъщност аз други проблеми освен лоши кванове и ротори не съм срещал в тези филтри...??!!

FaLLen`

Теча идва някъде от оплътнението на главата , според мен ! Защото си личи водата , която се стича по сивите ъгли на кофата!


Ще видим утре , ще го занеса в магазина да го погледнат :)


P.S: Но интересното е , че не тече в началото като го пусна ... а след час два ...  :buff:

goro

Цитат на: FaLLen` - 26.04.2010 22:31
Не е нов !

Въпроса е , защо тече , ако уж оплътнявя ?

Не е наклонен , мерих с нивелир ! Има леко отклонение , но е около 3-4 мм от 90гр

А тоя от Дискус днес ми даде някво по-дебело от моето , което беше на филтъра ... и ми каза да го намажа със вазелин ...

Здравей колега, оня в Дискус не е гадател, за да отгатне какво точно не е наред на твоят филтар!!!Честно казано и аз се обърках, защото Атман с мека ос няма!?За съжаление има доста уплатнения и обикновено тече от тези, който са под капака.Лекият наклон няма никакво отношение към работата или теченето!Ако смяташ, че няма да се справиш занеси целият филтар в Дискус-Пв.
Поздрави:Жоро


Similar topics (5)

35870

Публикации: 8
Прегледи: 4142

1774

Започната от Raven


Публикации: 10
Прегледи: 5796

31107

Публикации: 6
Прегледи: 4043

28992

Публикации: 14
Прегледи: 11341

19352

Публикации: 17
Прегледи: 10143