• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с влагата в помещението

Започната от Vannkata, 27.02.2010 22:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Vannkata

Как се справяте с мухала в помещението в което ви е аквариума ? Въпроса е към тези на които аквариумите са им без стъклени капаци.

vasso

Ако стените са много студени се получава конденз. Иначе мухал не съм имал. Колко голямо е това помещение? Без стъклен капак ми е аквариумът, има изпарение, дограмата е нова, но не съм забелязал да кондензира някъде тази вода. Наистина си мисля, че е заради студени стени. *DRINK*

Асен Евгениев

А сигурен ли си, че мухъла е от изпаренията от аквариума? Има добри препарати
против мухъл.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Vannkata

Еми няма как да не съм сигурен, стените мухлясват само когато не сложа капака на аквариума.За препаратите: знам, че има много добри но въпроса е да се използват максимално рядко. Мислех да си взема от ези влагоабсорбатори. Някои ползвал ли е и има ли впечатления ?

vasso

Не съм ползвал, но имаше лоши мнения. Трябва да се подменя нещо в тях и не излиза изгодно. Иначе е странно да мухлясва нещо така бързо. Смисъл, че това все пак става с времето и не може за 1 ден да мухляса, когато няма капак. В нас преди зад едно гардеробче имаше мухал, оказа се, че там е ледна стената и просто става конденз, дори без аквариум. Усилва се изпарението, но поне трябва да видиш влагата дали изчезва и този мухал какво го подхранва.

valnata

Аз съм ползвал такива влагоабсорбатори, и за мен са боклуци. Никакъв ефект няма. Имам чувството, че тоя материал се топи а не че събира влагата. Бях го сложил на прозореца където ми правеше конденз и с нищо не ми помогна.  Сменя се пълнежа като се стопи и струваше към 6-7 лева, а сега може да е по-евтин. *dontknow*

elblanko

Има влагоуловители които вършат перфектна работа, един приятел си купи и забрави за всякаква влага и мухал.
Не знам какво сте си купували за 7 кинта, и какво сте подменяли в тях, но знам че най евтините са към 200 лева, колкото по моштен съответно по скъп.
Има и такива които са професионални за строителни обекти, изсушават замазки шпакловки и тем подобни.
Но мисля че е по добре просто да си направиш капак на аквариума.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

vasso

Аз говоря за такъв, какъвто рекламираха по телевизията. За други не знам нищо. *DRINK*

barabata

Разгледай как може да направиш така че да има лека обмяна на въздуха в помещението ...

Още от едно време хората като строят къщи в горната част току под покрива оставят по един малък отвор на който няма преграда или прозорец. Затова никога не са имали проблеми.

Обикновенно ефекта се получава след като се "оправят дограмите" (сложат се ПВЦ прозорци и врати с добро уплътнение) и проблемите започват. Дори и да нямаш аквариум в тази стая ако 1 или 2-ма човека се задържате повечко в стаята пак ще се получи същия ефект.
Също така ако помещението се отоплява с неравномерен ритъм (отопляваме само когато сме там) винаги ще има по-студени стени зад или близо до някоя мебел. Точно там се получава конденза когато падне температурата в стаята и се достигне точката на оросяване.

Колкото и да се бориш със самата плесен това ще е само лекуване на симптома и напразно хвърляне на пари.

Много е грешно да се смята плътното затваряне е някаква енергийна ефективност. Организирай обмяна на въздуха в тази стая. Това и е проблема ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Bob0o

В нас използвам такива влагоабсорбатори и съм много доволен. В спалнята имаше влага и мухал, но от както сложих влагоабсорбатор всичко изчезна. Аз лично ти го препоръчвам, при мен подейства и съм много доволен!

ewto

http://www.bezvlaga.com/
Ето тоава съм чувал че е добро решение.

valnata

Цитат на: elblanko - 27.02.2010 23:34
Има влагоуловители които вършат перфектна работа, един приятел си купи и забрави за всякаква влага и мухал.
Не знам какво сте си купували за 7 кинта, и какво сте подменяли в тях, но знам че най евтините са към 200 лева, колкото по моштен съответно по скъп.
Има и такива които са професионални за строителни обекти, изсушават замазки шпакловки и тем подобни.
Но мисля че е по добре просто да си направиш капак на аквариума.

При мен проблема беше в дограмата. Понеже е ново строителство и са я слагали "инженери", които и хабер си нямат тръгна влага и мухал. Дооправих дограмата и работата се нареди.
А моят влагоабсорбатор струваше 25-30 лева, от тия дето ги рекламираха. Пълнителя беше 7 лева. :-D  Тези от 200-300 лева не съм ползвал, и е възможно да са добри. 

bengan

Цитат на: barabata - 27.02.2010 23:57
Разгледай как може да направиш така че да има лека обмяна на въздуха в помещението ...

Още от едно време хората като строят къщи в горната част току под покрива оставят по един малък отвор на който няма преграда или прозорец. Затова никога не са имали проблеми.

Обикновенно ефекта се получава след като се "оправят дограмите" (сложат се ПВЦ прозорци и врати с добро уплътнение) и проблемите започват. Дори и да нямаш аквариум в тази стая ако 1 или 2-ма човека се задържате повечко в стаята пак ще се получи същия ефект.
Също така ако помещението се отоплява с неравномерен ритъм (отопляваме само когато сме там) винаги ще има по-студени стени зад или близо до някоя мебел. Точно там се получава конденза когато падне температурата в стаята и се достигне точката на оросяване.

Колкото и да се бориш със самата плесен това ще е само лекуване на симптома и напразно хвърляне на пари.

Много е грешно да се смята плътното затваряне е някаква енергийна ефективност. Организирай обмяна на въздуха в тази стая. Това и е проблема ...
Това е истината. При мен влага и мухъл се получава в помещенията в които нямам постоянно отопление а се топли само от време на време. В помещението където е аквариума ( 320 л. без стъклен капак) въпреки че всяка седмица доливам по 5-6 литра вода нямам дори и следа от влага а камоли мухъл. През лятото когато охлаждам с вентилатори стигам до 10-12 л. изпарения и никаква влага.

Асен Евгениев

При отопляването на стаята ми въздухът се изсушава жестоко и изпаренията от аквариума
ми идват дюшеш. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

17175

Публикации: 3
Прегледи: 2247

27619

Започната от Luton


Публикации: 3
Прегледи: 2726

55796

Публикации: 1
Прегледи: 1380

9702

Публикации: 2
Прегледи: 2901

4502

Публикации: 17
Прегледи: 11000