• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с СО2

Започната от EviL, 11.03.2005 18:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

EviL

От няколко дена пускам СО2 в аквариума си(по 3 мехурчета в секунда). Водораслите ми тръгнаха като луди, но днес забелязах че рибите ми са се събрали в срещуположния на СО2 с-мата край на аквариума!
Дали съм пренаситил водата с СО2 , и мога ли да си уморя рибките така? :cry:
Аерацията ми е много стъбилна

Raven

можеш да ги умориш много лесно даже- не от СО , а от понижаване на РН , което е проблема явно.
ако можеш премери го и ако е под 6 взимай мерки.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

EviL

ами точно 6 е pH-to , маи не е това проблема!

dido

Това е на ръба на голям проблем :-) 6.8 е желателния минимум тъй да се каже :-)

Raven

6 е сравнително ниско , но не е проблем.
аз съм си мерил 5.5 в аквариума и нищо не умря.оптималното е 6.7.
СО не влияе толкова на рибите,практически няма начин да наситиш водата с толкова въгледвуокис че да стане отровна ,киселинноста ще ги избие много преди това.
мисля че проблема е в шока - макар и с малко ,падането на РН-то е било рязко и това ги е стреснало.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

EviL

тогава ще сложа малко сода за да вдигна pH-то :lol:
благодаря много!

STIKS

Искам да обърна внимание на изписването СО2 - въглероден диоксид и СО - Въглероден оксид.  :?
СО2 - газ необходим за фотосинтезата на всички зелени растения
СО -  отровен газ, който се съединява с хемоглобина в кръвта и пречи на пренасянето на О2 при аеробните животните, при които О2 се пренася чрез хемоглобина.  :shock:
Не, че моят изказ е винаги правелен, но като видя СО се стряскам.

miTko

Цитат на: "STIKS"Искам да обърна внимание на изписването СО2 - въглероден диоксид и СО - Въглероден оксид.  :?
СО2 - газ необходим за фотосинтезата на всички зелени растения
СО -  отровен газ, който се съединява с хемоглобина в кръвта и пречи на пренасянето на О2 при аеробните животните, при които О2 се пренася чрез хемоглобина.  :shock:
Не, че моят изказ е винаги правелен, но като видя СО се стряскам.
Абсолютно си прав ама който го мързи да пише...Иначе  за радост СО се добива по-трудно.
Разни мои АКВАРИУМИ 

stanko

имаш реален шанс да ги умориш особенно ако водата ти е по мека иначе дискусите в природата живеят в вода от4.8Ph до 6.5 в момента имам 4 дивка донесоха ми ги от рио негро адаптирал сам ги до5.8-6Ph

nemak

Искам да споделя своя опит със системите за CO2 - правете си ги качествени. Преди година и нещо ми изби въглерода за двата часа които ме нямаше беше измрял целият аквариум - около 100 - тина цихлиди. Драмата е жестока.  :cry: Внимавайте с въглерода и имайте предвид, че ако нямате магнитен клапан на системата за CO2 може да берете ядове ако спре тока и кислорода също спира за разлика от въглерода....
е това е всичко от мен дано съм бил полезен на някой

herlitz90

извинете за тъпия въпрос но как да премеря ph-то
: 12.02.2010г 17:05ч
а също така искам да попим задължително ли е да имам CO2 система за растенията или те си набавят някакви малки количества и без системата *dontknow*

Ant0n86

Измерването става с pH Tест. Можеш да намериш такъв във всеки по-добре зареден зоомагазин.
Подаването на СО2 не е задължително, но ако искаш наистина силна и бурна растителност - тогава е препоръчително. Все пак прочети статиите из форума, защото темата е доста обширна.

herlitz90

благодаря много за отговора  *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*

gecatax

Цитат на: nemak - 28.03.2005 15:12
Искам да споделя своя опит със системите за CO2 - правете си ги качествени. Преди година и нещо ми изби въглерода за двата часа които ме нямаше беше измрял целият аквариум - около 100 - тина цихлиди. Драмата е жестока.  :cry: Внимавайте с въглерода и имайте предвид, че ако нямате магнитен клапан на системата за CO2 може да берете ядове ако спре тока и кислорода също спира за разлика от въглерода....
е това е всичко от мен дано съм бил полезен на някой
Не всеки ползва аератор и co2 заедно (като мен примерно, работи 24/7 и няма аератор)
Поздрави!

-250л.

dafil

Цитат на: gecatax - 12.02.2010 19:41
Не всеки ползва аератор и co2 заедно (като мен примерно, работи 24/7 и няма аератор)
Поздрави!
В 200 л вода разтварям с дифузьор,тип Амано/от две двулитрови бутилки кока-кола/ и нямах проблем с  рибите.В момента в който смених флейтата на канистъра със стъклените тръби,със спиро ефект/пак тип Амано/...на сутринта имаше няколко черита измрели,другите бяха на повърхността,а неоните -и те дишаха от там.И без да меря с тест е явно,че се задушават от СО2
...и сложих таймер на аерацията
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

Similar topics (5)

58431

Публикации: 3
Прегледи: 2606

12667

Публикации: 4
Прегледи: 4911

53277

Публикации: 4
Прегледи: 2683

8157

Публикации: 5
Прегледи: 3235

50670

Публикации: 5
Прегледи: 2321