• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с оборудване на голям аквариум

Започната от werz, 05.09.2010 20:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

werz

Значи от скоро семейството ми е собственик на голям аквариум(първи) от Аквадизайн-1200+ обем-предполагам с фона,дърветата и камъните е около 800-900 литра вода.Доверихме се уж изцяло на професиналистите,уж оборудването било суперизпитано и перфектно,а по едно време почнаха да мрат риби като за световно.Естествено аквариста дойде за първо чистене,видя ,че има засиране с въздух и храна(въпреки че храненето е било по негово разписание) ,сложи българска помпа Океан и някаква помпа на повърхността и уж нещата се оправили.Ама днеска извадих още една риба и почва да ми писва.Значи оборудването са 2 канистъра Сън Сън 304б уж 2000л,нагревател на сера 300в,китайска акумолаторна помпа с 2 изхода+допълнително помпата за циркулация(Мейджанг уж 3500л) и българската помпа Океан.
Притеснява ме филтрацията-тия 2000л не са дадени при какви условия са и според мен са чиста лъжа,а пък и има видимо частици във водата.Мисля да поръчам от някой дилър на Хаген във Великобритания Флувал ФХ5 на нормална цена-за справка тук е 650-670лв от неоторизиран в световната страница вносител,а в оторизираните е 140лири :buff:.Въпросът ми е каква помпа за въздух да си взема,която да е тиха и мощна,а и какъв нагревател -принципно ми трябва май 1000в и добро ли е куфарчето на Сера за измерване на характеристиките на водата?

borislav

Според мен, си допуснал една основна грешка-започваш да питаш във форума и да четеш едва след като вече са ти направили аквариума, рибите са  вътре и почват проблемите.Но както и да е.Не си писал какви са рибите,а това е много важно за опасенията, които имаш от техниката.След колко време след напълването пуснаха рибите? Препоръчвам ти оборудване на Eheim(и помпа, и нагревател, и филтър).Най-мощният нагревател,който аз съм виждал на нашия пазар е 300W и го дават за обем до 1000л.За да си по-сигурен при отказ на единия нагревател и ако ти е  по-студено помещението с аквариума, сложи два такива.Препоръчвам ти куфарчето на Тетra ,ако вече си решил сам да си правиш тестовете и поддръжката.Успех! :-)
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

Antuni

Колега трябва доста да обосновеш питането и да започнеш с обяснението от А до Я кога е пуснат аквариума размери  какви са обитателите и като големина и всичко има ли растения и куп работи но малко по малко опиши всичко и тогава сподели за проблемите!! А техниката ти е супер два канистъра Sun Sun с по 2000лтр/ч (не е уж а са толкова) с УВ лампи перфектно просто!! Но почни от начало истината за проблема може и да не е толкова проста на пръв поглед и да не е в техниката!!
0899808552

MeTogu

А една снимка може да спести поне някой неща.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

discus

Цитат на: Antuni - 05.09.2010 20:44
А техниката ти е супер два канистъра Sun Sun с по 2000лтр/ч (не е уж а са толкова) с УВ лампи перфектно просто!!

Тук не мога да се съглася, повечето производители дават максималният дебит на помпата, т.е. без никакви пълнежи. В това число влизат и моите фаворити Ехеим. Най пресният пример който мога да дам е с един 2076 на който дават 1700 л/ч, но при внимателно зачитане на упътването се разбира че ефективният дебит на работещ филтър (с пълнежите) е 1000 л/ч. Та имайте пред вид тези неща. 2000 л/ч може би правят 2-та канистъра заедно, но едва ли проблемът е точно това.

BOJO

werz: ако имаш Октавия РС значи се познаваме :)
Аквадизайн са професионалисти и си разбират от работа. Не би трябвало да има проблем .
Филтрацията е добра , но не е достатъчна ако имаш големи риби, който цапат . Тези Сън Сън , не са лоши но не са за твоя обем. И дебита им не е реален - максимум 1200-1400 л/ч зависимост от пълнежите. Нови ли са филтрите или са работещи от преди? Флувал ФХ 5 е добро решение , ползвам такъв и съм доволен.
Относно помпата за въздух: Има нови модели на Хаилеа за дълбоки аквариуми , но не помня модела. Има ги на пазара на Подуене в събота. До тогава може да закърпиш положението с глава - 1600-2000 л/ч която да ти подава въздух. Вземи Сън Сън - ефтин и надежден вариант .

Сега : Аквадизаин имат практика да се застраховат - винаги слагат помпа за въздух , ако откаже другата  филтрация по някаква причина. Не мисля проблема ти е филтрацията, т.е може да сложиш още но не е това , има нещо друго.

ceco

Това с частиците във водата не е болка за умиране. Работата на външните филтри е да правят биологично прочистване на водата. За механичното има вътрешни филтри.
Добър вариант за помпа е и Тетра. Мощни и безшумни са.
А ако наистина искаш добра филтрация ти трябва и добър филтър. Това с флувала не е лоша идея. Виж какви са цените и на Ехайм.
За нагревателя- аз съм с Йегер/Ехайм/ 150вата на 250л. Няма никакъв проблем. Друг е въпроса, че съм и с парно. Добро решение е и Сера. Подкрепям Борко, ако един не стига ще вземеш още един.
Все пак сподели и какви и колко са рибите ти.

filio

Тук има добра оферта за флувала.
http://aquariumbg.com/forum/predlagam/prodavam-kanistar-fluval-fx5-i-trofeusi/
Ако решиш да продаваш твоите, бих взел единия.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F4991%2F016237456.jpg&hash=950cb87f59df6b54f287b86ac2b1f6dbc1461c2fhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmobileappmastery.com%2Fwp-content%2Fthemes%2Fthesis_151%2Fcustom%2Fimages%2FYouTube%25202-48.png&hash=b651e3ffb61123fcf7f80b0324979211f3dbb344

werz

Значи Флувала е поставен-за 4 часа работа има чувствително подобрение в бистротата на водата и то с пълнежа от китайката,който недостатъчен с около 2л обем за Флувала.Купих си и тестово куфарче около 50 нитрати,без нитрити,7пх и фосфати над нормата,мерихме и твърдостта на водата и всичко изглежда в норма.Според специалиста всичко е окей,да видим този път
Относно рибите първи аквариум е и се учим-засега нормални риби-4 папагала,синспилум,ботии,барбуси,растителноядни пирани и скаларии,ама е кофти да гледаш риби как мрат в мъки.Да се понаучим малко и ще сменим с по-сложни.Иначе божо същия съм,но аквариума има 2 помпи са въздух освен филтрите,едната е мейджанг,другата Океан,като китаеца е поставен да духа от средата на аквариума.
Относно Сън Сън може да са добри филтри за някои,но при мен не сработиха и от два филтъра с ув след 2 месеца и 2те увта не работят-единия Боян си го взе и го смени с ФХ5,който като изключим,че е шумен е доста добре

Similar topics (5)

52825

Публикации: 3
Прегледи: 2364

15486

Публикации: 15
Прегледи: 19160

39860

Публикации: 3
Прегледи: 2628

58111

Започната от Vesko359


Публикации: 0
Прегледи: 1278

3223

Публикации: 10
Прегледи: 7826