• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 01:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблем с канистър

Започната от Giorgio_Armano, 23.11.2010 20:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

paolo6481

Хм да.Щом на око се вижда не може да е самовнушение.Трябва да експериментираш-вадиш ватата и пробваш,вадиш гъбата пак пробваш и така докато усетиш какво е не наред.Пробвай с канистър на нивото на аквата.Флейтата чисти ли я?Крановете?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Giorgio_Armano

всичко  е почистено и подменено
утре ще разглобя отново и ще мисля по проблема
просто не проумявам ко му стана
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Joro Vn

   Ко му стана- недей така бе, адаш, не си от вчера, ако трябва, добави му нещо да вдигне самолета!  *JOKINGLY* Чак от Италия да ти дават акъл:
ЦитатТрябва да експериментираш-вадиш ватата и пробваш,вадиш гъбата пак пробваш и така докато усетиш какво е не наред.
Ако друго не си установил дотук, тази препоръка е доста удобна и неангажираща. Това е начин за установяване на проблем при подобна сутиация- по МЕТОД НА ИЗКЛЮЧВАНЕТО. Може дори да възстановиш старото положение, с работелите пълнежи, и да се увериш дали ще постигнеш предишния дебит. След това вече може да търсим Що не му става.  :-)

}|{opukc

Да, бах писал някъде. На старите серии Ф4 не би трябвала това да се случва, защото там поне преди време бяха по-читави чарковете, но знае ли човек...
В много случаи се размагнетизира ротора и едвам върти, от там и филтъра ти е като болен от цистит. :-D
Ходи до дисккус и обясни какъв е проблема. Не варвам да ти откажат да пробваш нов ротор. Ако се окаже, че е това просто си го плащаш, не че струва много 10лв е...ама.
Ако всичко е почистено и оправно, кранове, тръби и т.н.  - дебита при пълен филтър на мах. и 1м воден стълб трабва да е към 800-900л при 1200 по характеристика. Аз мисля даже, че серията Ф4 е 900л по характеристика но не съм сигурен.

Giorgio_Armano

много благодаря за съветите колеги
но преди малко погледнах аквата и установих è си е възвърнала дебита,как и защо и по какъв наìн това незнам 
за сега не пипам,нека да работи
и така до следващото произшествие
дай боже да няма такова
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

}|{opukc

При отварянето може да не си го обезвъздушил като хората, не въздух в самата глава, а въздух под нея. Ако останат балони там трудно минава водата в каналите които отвеждат водата в роторната кухина. по-скоро по-малко се засмуква и изтласква вода....и те`така.. *THUMBS UP*

Paskalev

я като отворихте подобна тема ......... и аз да питам нещичко. наскоро си купих атман 3337 2-ра ръка какво трябва или е добре да се помени ? има 3 кошници в едната има сипро... а в другите две гъба. кое и как по лесно се почиства ? ротор/ обезвъздушаване !?!
Благодаря !
(rock)

Similar topics (5)

10402

Публикации: 7
Прегледи: 6263

52519

Публикации: 1
Прегледи: 1800

38056

Започната от ivaka87


Публикации: 13
Прегледи: 5749

51222

Публикации: 15
Прегледи: 6880

34505

Публикации: 0
Прегледи: 1723