• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с достигане на зададената температура в аквариума

Започната от beonedge, 22.03.2013 15:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

_Kirilov

Сложи(скрий) 3-ти 300 ватов в аквариума и ще се оправят нещата.
Най-добре ще е да е някъде където минава през него струята от канистрите малко или много да върти затоплената вода.

Цитат на: devil40 - 22.03.2013 17:22
Хах-на 265 см аквариум,ако сложиш 3 термометъра-в краищата и в средата,съм почти сигурен,че ще измериш 3 различни температури,освен ако нямаш добра циркулация на водата,която да облива добре нагревателите.
Всъщност ,постоянно ли работят нагревателите?


Пробвай го това - и съм на 100% сигурен ,че ще са различни температурите.

beonedge

Със закъсненение , но все пак да пиша как се развиха нещата . След като вдигнах заданието на Prodac-а на 30 С , го пуснах и него в in-line тяло. Явно така топлообмена е по-добър и температурата сега е на 27С .Смятам че когато се нанеса в жилището и температурата в стаята стане по-нормална , ще успея да поддържам 29С ...ако не ,ще заменя Prodac-a с втори Jager. Що се отнася до температурната разлика в 2та края на аквариума - някъде около .2 ~ .3С ( поне с термометъра който меря в момента) На изходите на 2 та канистъра съм сложил самоделка lily pipe и изглежда водата се завърта добре ( най-отдалечените растения се поклащат леко от течението).
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

qoke2

Според мен, нещо не е наред. Тази темепратура трябва да я държи само единия от двата нагревателя. Аз в 500 литра имам един 300 вата продак, който спокойно вдига 34 градуса. В 200 литровия съм жагер 150 вата и той също вдига 34-5 градуса. Виж дали слъчайно единия не е издал багажа ... :)

Similar topics (5)

645

Започната от MAKAPOB


Публикации: 35
Прегледи: 13965

20465

Публикации: 14
Прегледи: 7275

15360

Публикации: 6
Прегледи: 6490

51394

Започната от iLudia


Публикации: 17
Прегледи: 4544