• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 14:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

препоръки за 200 литров аквариум

Започната от stefan9, 28.10.2020 09:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Smelly fish

Анциструса зелени точки не чисти. Тях само с намаляване на продължителността на светене. Просто се разреждат почистванията на стъклото.

stefan9

Ами 8 часа светя .. мисля че е добре !?


Smelly fish

Ами добре ще да е! Аз съм на 8:30 часа. Точки чистя на 3 седмици. Като бях на 9 часа, трябваше да чистя на 2 седмици. 3 броя анциструси имам, нищо не чистят. То това трудно се сваля с тия ножчета за чегъртане на керамични котлони, а ти искаш беззъбата риба (добре де имат някакви микрозъби) да ти очегърта това упорито нещо.

NO CARRIER

Охлювите неритина чистят зелените точки по стъклата.
Намалете светенето на 6-7 часа, увеличете лумените и ще намалеят и точките.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

stefan9

"почерняват" стъклата, с мека гъба се чистят понпринциб. Но има трудно достъпни места и за тях ми трябва чистач :)


А за точки .. съвсем малко имам и те почти се чистят с гъбата :) не са нещо много сериозно в този етап :)

А с осветлението за сега промени не мога .. най-много една ЛЕД лента да добавя ..

stefan9

Здравейте :) криптокорината и валиснерията почнаха да пускат нови листа ! Изглежда се адаптираха ..

Имам 2 въпроса!
 

1 - защо роголостниците гледат към задното стъкло ? Уж се развиват леко и те , но върховете им са обърнати към задното стъкло.

2 - "бактериална ципа" , една от причините да сменя филтъра, но все още я има.Как мога да в премахна?

didak

1. нямаш ли гръб? ако идва светлина от там е нормално
2. не си ли пускаш едно търсене като ти възникне някакъв въпрос?
http://aquariumbg.com/forum/vodorasli/mnogo-dobra-statiya-za-vodorasli/

stefan9

Затъмнен ми е гърба с черно фолио, не прониква светлина от там.

Струята ако я насоча към повърхноста , става доста течение. И всички рибки се крият зад корените и камъните. Ще пробвам с хартия да премахна.


didak

Трябва да намериш начин да раздвижваш повърхността. Разгледай клипове. Снимай как е сега.

stefan9

Изходната тръба (кадето чистата вода се влива в аквата ) влиза 3-4 см под повърхноста и няма как да я дигна за да раздвиже водата! Варианта с флейтата , насочена "на горе" пробвах. Но става доста течение и седи грозно под водата флейтата..


Как да кача снимка тук ?

didak

"insert an image" от менюто /до youtube/, линк към снимката


stefan9

Е то трябва да кача "някаде" .. и така линк

Ще трябва да пренаправя изпускателната тръба :)

stefan9

С капак много сложно ... дори не мога да сложа входящата и изходящата да са от една страна. За да се образува "U" течение.

Варианта е да удължа изходящата към входящата и да дам наклон нагоре за да стигна повърхноста на водата. Това ще намалили дебита много ? Но отново ще грозят аквариума разни тръби по дължината ...


stefan9

При това си осветление , червени растения ще мога ли да гледам ?

didak

Не може ли изходящата да се насочи по диагонал към средата на челното стъкло?
Пробвай с LUDWIGIA REPENS mini red по средата под лампата - тя е най-непретенциозното червено.

Similar topics (5)

54432

Публикации: 1
Прегледи: 2013

46477

Започната от Lasho


Публикации: 5
Прегледи: 5285

22940

Публикации: 2
Прегледи: 2948

3770

Публикации: 14
Прегледи: 10070

38458

Публикации: 6
Прегледи: 2982